Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ápolástan gyakorlat orvosi...

Ápolástan gyakorlat orvosi első évben?

Figyelt kérdés
Mit takar ez az ápolástan gyakorlat? Mit kell csinálni, hol? Bármi érdekel ezzel kapcsolatban!
2019. dec. 22. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem a felsőéveseket kérdezed meg?

Írok neked privátban.

2019. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csinálhatod egyetemi klinika vagy akkreditált oktató kórház bármilyen fekvőbeteg-ellátó osztályán, kivéve fertőző osztályon. Hivatalosan segédápolói feladatokat kell ellátni, a valóságban azt kell csinálni, amit az ápolók mondanak meg amit szeretnél és megengednek.


Én egy megyei kórház intenzív osztályán voltam annak idején. Reggel segítettem a fürdetésben és az ágyneműcserében, aztán napközben EKG-kat húztam, vérgázmintákat vettem kanülből (ezt elvileg nem szabadna), ebédet osztottam, etettem, fertőtlenítettem dolgokat, meg ilyen apróságok. Némelyik nővér hagyta, hogy gyógyszert szívjak fel, elvileg azt sem szabadna, voltak is viták belőle. Amikor épp nem volt semmi, csapódhattam az orvosokhoz, nézhettem beavatkozásokat.

2019. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leginkább ahogy leírták előttem: Fürdetés, ágyhúzás, etetés. Engem megtanítottak vénázni, infúziós szerelékeket összerakni, beadni a dolgokat, viziteken csapódtam az orvosokhoz, néztem beavatkozásokat.


Én nagyon hálás vagyok az ottani ápolóknak. Annyira jó volt, hogy azóta is visszajárok belgyógyászati gyakorlatokra arra az osztályra. Pedig ez már lassan 5 éve volt.

2019. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam egy nap általában így nézett ki:reggel hétkor indultunk paraméterezni(vérnyomásmérés,lázmérés),reggelit osztottam,voltam orvosi megbeszélésen,viziten,anamnézisfelvételen. Vehettem vért,infúziót állíthattam össze,általában én húztam ki az infúziókat. Ágyneműt húztam,párszor mosdattam is. Egy csomó EKG-t csináltam és laborba rohangáltam.
2019. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!