Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villanyszerelés mellé milyen...

Villanyszerelés mellé milyen szakmát lenne érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés
Villanyszerelo vagyok,de szeretnek tanulni melle meg valamit, es abban kernek segitseget hogy ki mit javasol? En klima vagy vizszerelesen gondolkodtam, nem tudom melyiket erne meg jobban. Szerintetek? Illetve valaki ismer valami jo kepzest estin?

2019. dec. 31. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a klímaszerelés adja magát, plusz egy ismerősöm napelemeket szerel és jól megy a bolt.
2019. dec. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek. Klíma és napelem!
2019. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a klima nyert,koszonom. Jol tudom hogy olyan kepzes nem indul allamilag tamogatottan? Illetve esetleg tapasztalat hogy melyik sulit lenne erdemes megkeresni Budapesten?
2020. jan. 1. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel a klímaszereléssel is csak egy baj van, hogy annyi van mára belőlük mint égen a csillag. A 19 megyéből évente kidobálnak 3000 szerelőt, aki külföldön szerzi meg a képesítést az EU-ban, arról nem is beszélek, mert azt is elfogadják. Ez mondjuk még annyira nem probléma, de már láthatólag elkezdődött a folyamat. Egyre olcsóbbak a szerelések, persze ez beáll majd egy alsó áron, de ezzel egyidőben csökkenni fog a fizetés is. Tehát sokkal több lesz a szerelő mint a munka, ezért csak alacsony árakkal lehet majd labdába rúgni, aki ezt nem tudja tartani az kiesik. Már tavaly is látható volt, hogy egyre több az ingyenes szerelés, (mert van ilyen is) akciós csomagban van meghirdetve. Pont mikor végeznél a sulival 2-3 év múlva fog csúcsosodni. A kisebb cégek lehúzhatják a rolót, egyébként meg semmi baj a villanyszereléssel, az konkrétan hiányszakma. A napelem, napkollektor szereléssel meg tényleg nagyot lehet szakítani. Mert, kevés a szerelő és sok a munka, állandó pályázatok vannak biztosítva a kormány által is, ezért rengeteg a céges és lakossági megrendelés. A következő 10-15 éveben ez biztos jövedelmet jelent, már a jó szakemberek számára.
2020. jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
riasztó és vagyonvédelmi szerelő
2020. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!