Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes biológiát és...

Hogyan érdemes biológiát és kémiát tanulni? Ezekből emelt szintű érettségit szeretnék tenni.

Figyelt kérdés

Ti hogyan készültetek erre a két tantárgyra? Megéri kijegyzetelni a könyvből az anyagot (egy külön füzetbe) , vagy felesleges? Azaz több idő menne el vele, így megéri? Vagy csak húzzam ki a lényeges mondatokat a könyvben?


Melyik módszer jobb?

Most 10-es vagyok, még bőven tudok tanulni ebben a tanévben és a nyaramat is rááldoznám :D így majd a faktos órákon csak ismételnem kell.

Még az lenne a kérdésem, hogy kémiát már nem fogok tanulni 11.-ben csak fakton. Megérné még emellett magántanárhoz járni vagy a fakt elég?



2020. jan. 1. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Az,hogy neked melyik módszer jön be,azt te tudod... mi órán jegyzeteltünk,otthon meg olvastam hozzájuk a könyveket. Én ezekből tanultam bioszra:

- Mozaik tankönyvek..Ezekben kb minden benne van.

(Még Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor-Biológia I/II-t használtam a felkészüléshez,+ a feladatgyűjtemény.

A Szerényi részletesebb,és több dolog van benne,de van olyan rész ami a Mozaikban egyszerűbb és érthetőbb...)

-Szóbelire: Kleininger Tamás: 99 TÉMAKÖR AZ EMELT SZINTŰ SZÓBELI ÉRETTSÉGIHEZ BIOLÓGIÁBÓL

- A genetikához is volt valamilyen feladatgyűjtemény,viszont annak nem tudom mi a címe. Szerintem ahhoz elég ha megoldod az összes eddigi érettségit.



Én is felvettem a kémia faktot,de egy vicc volt az egész... 2x45 percben nem volt időnk semmire,csak kiadtak egy rakás számolást,amit otthon nem mindig sikerült megoldani,viszont az órákon sem volt idő mindegyiket végigvenni.

Végül leadtam. Az a 2 ember aki maradt keresett magántanárt. Ha megteheted szerintem te is keress.

2020. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden képen azt javaslom, hogy fogadj magántanárt nagyon nehéz mindkettő talán a biológia nehezebb rendkívül sokoldalú sajtgyártás-glecserek olvadása-másodlagos szikesedés stb még esetleg tudom javasolni a kiscsoportos előkészítőket Pl Magister
2020. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Esetleg akinek van kedve, leírná, hogy hogyan tanult? Könyvből, vagy kijegyzetelte füzetbe? :} Mentek a zöld kezek. :}
2020. jan. 2. 23:40
 4/4 A kérdező kommentje:
2020. jan. 3. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!