Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ésszel vagy szívvel választott...

Ésszel vagy szívvel választottatok pályát?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok. Több elképzelésem is van, de alapvetően két csoportra oszthatóak:


-jól fizetett, megbecsült, száraz, unalmas szakok sok álláslehetőséggel (mérnöki, gazdasági, informatikai)


-érdekes, izgalmas, kreatív, lenézett, alulfizetett szakok kétséges elhelyezkedéssel (bölcsész, művész, társadalomtudományi)


A kérdés azokhoz szól, akik voltak ilyen dilemmában. Melyik opciót választottátok? Utólag hogy látjátok, érdemes volt?



2020. jan. 6. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Először szívvel, aztán győzött az ész. Legyen egy piacképes szakod, később hobbiból megcsinálhatod a szerelmed-szakot.
2020. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Eszerint humán beállítottságú vagy.

Most és a jövőben egyre inkább a magas minőség hoz előremenetelt és pénzt. Nyilván nem egyformán, a természettudományos és műszaki területen is hullámzó a keresletnek és a divatnak megfelelően. Azonban a gyenge képességet sehol nem fizetik meg, sokszor nem is alkalmazzák.

Az ésszel választás elengedhetetlen, de nem kizárólagos. Ha sok pénzt akarok, kiválaszthatom a legfizetősebb, egyébként utált területet, emiatt soha nem is fogom annyira megtanulni és megérteni, hogy az elsők között lehessek. Inkább az utolsók között. És nem fogok annyit keresni, mint egy humán beállítottságú profi.

Mellesleg: ma a legmegfizetettebb szakmák egyike a jog. Ami humán beállítottságot igényel. Nem lenézett, sőt. Igaz, nagy ott a harc, tehát csak a legjobbak tudnak kaszálni. De ők nagyon.

2020. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
95%
Először szívvel, utána ésszel, egyik sem vált be :)
2020. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először ésszel, aztán szakot váltottam a szívem szerintire.

DE! Azért ne légy önmagad ellensége: egy bölcsész "csak úgy" simán, nem sok jóval kecsegtet. Legyen konkrétabb, használhatóbb ötleted!

2020. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Először ésszel, megcsináltam egy félévet és otthagytam a francba, majd elmentem egy olyan szakra, ahová pedig a szívem húzott... Én még mindig tanulok, már mesteren és az is lehet, hogy még ezután is tanulok, de egyáltalán nem bántam meg. Én nem tudnék olyannal foglalkozni, ami nem érdekel.
2020. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért a dolgok amiket leírtál hogy pl az informatika száraz és unalmas az neked lehet de nekem szerencsére nem nagyon van érdekesebb dolog.Ha unalmasnak találod és száraznak szerintem ne akarj ilyen irányba menni mert csak magadat szop@tod,inkább válassz olyat ami tetszik és izgalmasnak találod
2020. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívvel de aztán jól meg is bántam. Alig lehet vele valamit kezdeni. Nem, hogy ilyen árak mellett lakáshoz jutni.
2020. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ésszel és szívvel is.

Villamosmérnök BSC-re mentem (az ésszel választott), mert a mai világban ez hasznos tudást ad, minden az elektronikák körül forog. Megy a tanulás, a tananyag meg érdekel..


Szívvel meg járműmérnök msc-re megyek (ha lesz bsc után bennem szufla és felvesznek). Járműelektronikában gondolkodom konkrétan, illetve az elektromos autók előretörésével a hajtások érdekelnek még.


F

2020. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szivvel összö gyüjtöttem egy csoportott majd ebből ésszel választóttam.


Mindkét területen van rengeteg unalmas és izgalmas munka.

2020. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először szívvel. Éhenhalós volt, kiégtem. ~10 év


Másodszor szívvel. Éppen nem éhenhalós, nem vártam meg míg kiégek, kiléptem. ~6 év


Harmadszorra ésszel választottam (informatika). Tanulmányaim alatt lett vele munkám, 2 év után jobban fizet, mint az első kettő összeadva, és szabadidőmben hallgatok a szívemre. Mert hogy az is lett...szabadidőm.

2020. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!