Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap vizsgázok! Tanács?

Holnap vizsgázok! Tanács?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vizsgázni... tanultam rá, nem egészen annyit, amennyit kellett volna de így is nagyon sok mindent megtanultam. A problémám az, hogy érzem, nem tudom megjegyezni, illetve valahogy olyan bonyolultan van néha megfogalmazva meg sok az információ.

Például fogalmakat is kell tudni, van ami most is menne fejből ebben a pillanatban, van, ami nem.

Előadások anyaga meg furcsa, mert amúgy megtanultam már de mégis olyan mintha nem tudnám, egy óra anyagának kivételével. Egyszer ültem neki mindnek korábban, ma ismételtem de egy óra anyagának kivételével úgy érzem, hogy csak addig jegyzem míg, míg felmondom magamnak, aztán ennyi, elfelejtem.


Ha kétszer felmondom magamnak ugyanazt, akkor jobban megjegyzem?


Amúgy pár napja volt egy másik vizsgám, arra is kellett készülni, sőt, hét elején is volt egy, ezért nem maradt idő erre. Viszont más vizsgáknál meg működött az "egyszer megtanulom és egyszer ismétlem" módszer.


Ma este még tanulok amennyit bírok de azért valami tipp jól jönne.


2020. jan. 12. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igyál egy felest és sétálj egyet! Ne parázz már ennyire, ez csak egy vizsga! Csak_egy_vizsga_!
2020. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amit most tanulok az igazából ismétlés és nem az a baj, hogy most akarom megtanulni, úgy, hogy most először olvasom, mert nem erről van szó. Egyszerűen úgy érzem, hogy amit megtanultam, az se maradt meg a fejemben.
2020. jan. 12. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az alvás segíteni szokott. Amikor nagyon kivagyok, akkor alszok 3-4,5 órát (mindig figyelek ilyenkor rá, hogy az egyik 1,5 órás alvás ciklus végén ébredjek), ettől lenyugszanak a kedélyek a fejemben és tudom folytatni a tanulást.
2020. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Jahj milyen sok vizsga, szegény nem tudott készülni :D

[link] <- más megtudja így csinàlni, te meg nem...akkor valakinek nem megy ez a zegyetemi dolog :O lehet nem bulizni kellett volna ;)

Lehet egyszerűen buta vagy és nem való neked.

2020. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meow123456789


Te pedig egy paraszt.

2020. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!