Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap lesz az elso napom...

Holnap lesz az elso napom koleszban, nagyon izgulok, hogy milyen lesz?

Figyelt kérdés

nehany volt osztalytarsam is oda megy, de ok eleg osszetartoak, es nagy barati korrel rendelkeznek - amelyben en nem vagyok benne.

alapjaraton egy csendesebb szemely vagyok, aki kepes alkalmazkodni, de kell nekem egy kis ido, mig teljesen onmagamat tudom adni.

eleg sok ember probalt mar beleszolni az eletembe, volt olyan idoszak, mikor teljesen egyedul voltam ... jelenleg is probalom motivalni magam.

szuleimmal ma le szeretnek ulni, es meselni nekik az erzeseimrol - ez az egyetlen dolog, ami ugy erzem, tudna segiteni.

a hasonlo cipoben jaro emberek, hogy eltetek meg a kollegiumot? idovel novekedett az onbizalmatok?


azt hozzatennem, hogy ha sikerul feloldodnom, jofejnek tartanak az emberek, es akkor nem is erdekel, hogy mas mit gondol rolam. csak nehezen jon ossze ez a helyzet.


15 - hamarosan 16 eves fiu



2019. aug. 31. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is visszahúzódó, introvertált vagyok, ezért én is féltem anno a kolesztól.

Visszatekintve feleslegesen :)

Szerencsés vagyok, mert egy jó kollégiumban vagyok, a szobatársaim pedig a legjobb barátnőim lettek (4-en lakunk egy szobában, ebből egyikőjükkel kevésbé jó a viszonyom, de tudunk együtt élni).

Egyébként a fiúkat mindig is irigyeltem, ők sokkal könnyebben tudnak barátkozni. Bár kevesebben vannak, de mindenki ismer mindenkit. Kint pl. cigizéskor (persze te ne cigizz :D) vagy pingpingozás közben sokkal könnyebben ismerkednek.

Plusz nálunk csomó program van, ami összehoz.


Szóval igen, nőtt az önbizalmam. :) Sokat segített az, hogy mások szólítottak meg és nekem kellett kezdeményeznem :D Az ilyen helyzeteket ragadd meg, beszélgess el azokkal, akik kérdezgetnek (pl végzősök fogják ezt csinálni) és lássák rajtad, hogy rendes, mosolygós személyiség vagy, akkor is, ha egy kicsit csendesebb is :)


Amúgy meg mindenki ugyanúgy be lesz tojva, mindenki azt érzi, amit te, mert újdonság :)

Szóval ne félj ismerkedni.

Próbálj minél jobban összebarátkozni a többi koleszos évfolyamtársaddal és a szobatársaiddal. :)


(És ne hagyd, hogy a volt osztálytársaid megbélyegezzenek)


Remélem picit tudtam segíteni :)

Ha esetleg bármi kérdésed van még, írj nyugodtan.


19/l/immár 5 éve kollégista

2019. szept. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ohh, csak most látom, hogy elkéstem a válasszal :/
2019. szept. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!