Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Járt valaki filozófia PhD-ra?...

Járt valaki filozófia PhD-ra? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki járt úgy filozófia PhD-ra, hogy nem járt sem szabad bölcsészet BA-ra, sem filozófia MA-ra?

Meg lehet így csinálni? Így is felvehetnek?

Vagy van itt olyan, aki alapszaktól kezdve tanult filozófiát és PhD-ra ment? Szerintetek ha sosem jártam BA-ra vagy MA-ra belőle de nagyon érdekel a téma és elmélyülök benne, akkor van esélyem filozófia PhD-ra?

Mondjuk ha bejárok filozófia órákra, amiket szabadon választottnak meghirdetnek, hogy növeljem az ismereteim + olvasok hozzá magamtól + írok 1-2 tanulmányt a témában, akkor van esélyem? Ezzel már nem a 0-ról indulnék.


Jelenleg MA-hallgató vagyok de más szakon, ami szintén btk de nem filozófia.



2020. jan. 16. 13:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Impakt faktor szerintem bölcsészetnél nincs. Nekem egyszer az egyetemen ezt mondták.

Lektorálták amit beküldtem, ha ez jelent bármit is...

Tehát nem csak úgy rámondták, hogy jó lesz.

2020. febr. 3. 20:26
 12/24 anonim ***** válasza:
27%
Nincs impakt faktor. Mindenki ismer mindenkit (szakmán belül) de annyira, hogy még Európán belül is. Ha nem is a jelöltet személyesen, de a professzorát bizonyára. Kicsi, elszigetelt szakok ezek többnyire. Plusz, bekéred a publikációit, dolgozatait, és rápillantasz. Nekem nem kell impakt faktor ahhoz, hogy max. 5 perc alatt megmondjam, hogy mennyire jó az illető.
2020. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

...de akkor nem értem. Hogyan dönthető el egy tudományos szaklapról, hogy ismeretterjesztő, szórakoztató jellegű, esetleg predatory journal, vagy áltudomány / propaganda lap... vagy hitelt érdemlő valódi szaklap?


Az impakt faktornak ez a lényege.

Az Orvosi Hetilap is fis-fos 0.167 és 20 cikket kéne oda írnom ha meg akarnám csinálni a PhD-t... de átment a hivatalos követelményeken és jegyzett, idézhető szaklap.


Értem, hogy szűk a piac, de számomra nem elég egzakt így, hogy mit nevezünk bölcsész szaklapnak.

2020. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Én néha az MTMT-ből tájékozódom az adott folyóirat besorolását illetően.

Ott oda van írja, hogy milyen jellegű és hogy melyik bizottság melyik kategóriába sorolta.

2020. febr. 3. 21:16
 15/24 anonim ***** válasza:

Egyébként butaság... hogyne lenne IF-e a filozófiai lapoknak. Csak rá kellett keresnem:


[link]


Jó hogy tudjátok mi a helyzet 😃 Vagy egy filozófia PhD-t meg lehet úgy csinálni, hogy nem publikálsz elsőszerzős cikket egy jegyzett nagy szaklapba? Azért azt erősen kétlem... és aránytalanul nagy szopásnak tartom akkor azt, hogy 4-5 év alatt kell publikálni elsőszerzőst Q1-es lapba nálunk, különben bukó a PhD. 5 év alatt horror egy nagy cikket összerakni.

2020. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Például:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezen kívül is ismerek még rengeteg folyóiratot de nem akarok még többet linkelni mert fél óra lenne :D

2020. febr. 3. 21:21
 17/24 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer egy egyetemen dolgozó személy mondta, hogy nincs impakt faktor bölcsészeknél... ezek szerint félre lettem tájékoztatva. Nem egy takarítóról van szó, hanem egy tehetséggondozó program ügyintézőjéről.
2020. febr. 3. 21:22
 18/24 A kérdező kommentje:

Ami a Springer linket illeti, szerintem ott azért van impakt faktor, mert az külföldi lapokra vonatkozik, az van az oldalon.

Én az előbb irodalmi lapokat linkeltem de szerintem többnyire a filozófiai lapoknak sincs impakt faktor, kivéve a Magyar Filozófiai Szemle. De egyébként nem tudom a többinek van-e.


Bár már eléggé elkanyarodtunk az eredeti kérdésemtől.

2020. febr. 3. 21:25
 19/24 anonim ***** válasza:

Ja hát természettudományban a magyar lapoknak konkrétan nulla az értéke. Főleg a lektorálatlan IF nélkülieknek. Olyan mintha meg se jelent volna. PhD-be egyáltalán nem számít bele.


Van 1-2 lap talán ami magyar nyelvű és IF-es, de ebből esélytelen lenne összegereblyézni egy PhD-t.


Quartilis rangsor amúgy itt is van, pl Magyar Pszichológiai Szemle. Q4


Ezek azért is fontosak, mert a manapság a kutatásodat és a csoportodat ilyen mérőszámok alapján ítélik meg. Mekkora a Hirsch-indexed pl stb... ettől függ hogy tudsz-e pályázni és pénzt szerezni a kutatásra, vagy beszántják az egészet mert nem "hasznos".


Tehát biztos vagyok benne hogy bölcsészeknél is van hivatalos folyóiratrangsor.

2020. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Pl az említrtt Magyar Pszichológiai Szemle jegyzett IF-es lap. 0.24.


20 cikkel már meglenne a PhD követelményem 😃 már csak a disszertációt kéne megírni..m

2020. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!