Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Járt valaki filozófia PhD-ra?...

Járt valaki filozófia PhD-ra? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki járt úgy filozófia PhD-ra, hogy nem járt sem szabad bölcsészet BA-ra, sem filozófia MA-ra?

Meg lehet így csinálni? Így is felvehetnek?

Vagy van itt olyan, aki alapszaktól kezdve tanult filozófiát és PhD-ra ment? Szerintetek ha sosem jártam BA-ra vagy MA-ra belőle de nagyon érdekel a téma és elmélyülök benne, akkor van esélyem filozófia PhD-ra?

Mondjuk ha bejárok filozófia órákra, amiket szabadon választottnak meghirdetnek, hogy növeljem az ismereteim + olvasok hozzá magamtól + írok 1-2 tanulmányt a témában, akkor van esélyem? Ezzel már nem a 0-ról indulnék.


Jelenleg MA-hallgató vagyok de más szakon, ami szintén btk de nem filozófia.



2020. jan. 16. 13:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Bocs mégsem, MTMT szerint nincs IF.
2020. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Közben elkezdett érdekelni az igazság:


[link]


Magyar bölcsész lapok csak a quartilis rendszert kapták meg.


Természetesen a külföldi lapoknál, pl filozófia/történelem stb esetén ott van feketén fehéren a szám. Tehát ez csak magyar hagyomány és könnyítés. Bár a quartilis rendszert ráerőszakolták itthon is.

2020. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A lektoráltat nézik, a peer review ugyanaz, csak angolul.


(Impakt faktor természetesen van bölcsészeknél is, miért ne lenne?)


Felvételihez elvárás, hogy legyen már legalább 1 megjelent/elfogadott cikked. De, ha már megjelent bármi is tőled (lektorált folyóiratban), akármilyen témában, akkor szerintem már az is elég, a nyelvi felkészültséget kivéve semmit sem néznek szigorúan.


Annyira kevesen vannak már ilyen szinten, hogy gyakorlatilag mindenkit fölvesznek, aki eljut egyáltalán idáig.


Folyóirat annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Tipp: internetes újságoknál gyorsabban megy a lektorálás (Kultúra és Kritika, A Hetedik, Comitatus). Komolyabbak: Különbség, MFSZ, Elpis, Existentia.


Ami fontos lehet:


-- Mindig eredeti nyelven kell olvasni az adott téma fő művét/műveit, tehát, ha Kant érdekel, akkor azt németül kell, ha Locke, akkor azt angolul, ha Platón, akkor görögül, ha Marcus Aurelius, akkor latinul, ha Ortega, akkor spanyolul.


-- Lássák, hogy már elkezdtél elmélyülni a választott témádban --> találj egy jó témát, keress az egyetemeden egy olyan tanárt, aki ezzel foglalkozik, és kérj némi útmutatást tőle, olvasnivalókat, stb. Akár többször is.

2020. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
7: Kedves, ahogy igyekszel. Neked hallomasaid vannak, én meg kozel 400 MTMT tételes doktori iskolai oktató vagyok. Ez csak álmodozás, hogy PhD felvételizők IF-es lapokba írnak tarstudbol.
2020. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!