Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen két tárgyból hármas...

Egyetemen két tárgyból hármas zárás félévkor rossznak számít?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 16:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a többi hozzászólást.

Azt tudom mondani neked, kedves Kérdező, hogy ez egy elég jó eredménynek számít! Én is kissé maximalista vagyok (egészséges mértékben), próbálom kijavítani a rosszabb jegyeket, törekedni a 4-re, 5-re, de így is lett egy 1-es az őszi félévben (mikroökonómia...). Sajnos ahhoz a tanárhoz vettem fel, akihez nagyon nem kellett volna, következő félévben már sokkal okosabb leszek (ráadásul szerveztem korrepetálást is magamnak)! Lett hármasom is, amiről azt hittem, ez a tárgy csípőből ötös lesz. Ez sajnos olyan tárgy volt, ahol 60%-ot számított egy bizonyos témájú csoportmunkás projekt. Sajnos összeálltam három végzősel, akiből kettő szakdolgozat leadás előtt állt, így borítékolva volt a rosszabb eredmény (mivel kisebb gondjuk is nagyobb volt annál). Volt olyan vizsgàm január elején, ami első körben 2-es lett, de tudtam, hogy ez jobban is tudna menni, meg most már tudom, milyen is a teszt. Így másodjára 4-es lett. Szóval, ha ösztöndíjra hajtasz, akkor nagyon jó úton haladsz!

De ha csak a puszta elégedettség a cél, akkor is szép félévet zártál!

Én is szeretnék majd ösztöndíjat (sajnos fizetősön vagyok), de ha nem sikerül, akkor se zuhanok magamba. Ki fogom akkor gazdálkodni a következő félévet is valahogyan...

2020. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták, nem mindegy, milyen szakon, ahogy az sem, melyik félévben.

Ismerek olyat, aki hasonló eredményeket hoz, megtudtam, ott ez kb átlagos...

Én gépészmérnöknek tanulok, ott egy ilyen eredmény már csodával határos zseniszint (egyetlen ilyen emberről tudok csak).

De mint írtam, a félév sem mindegy adott szakon belül. Második félévben a full kredites 2,58-as súlyozott átlagért kb. vért izzadtam. Míg most, az ötödikben a többihez képest viszonylag könnyebben hoztam a 4,27-et.

2020. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges neki értelmes válaszokat adni. Nyilván valami agyhalott büfészakon van és vagy villogni akar az eredményeivel, vagy egyetemista létére tényleg ennyire buta.
2020. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Bárcsak nekem lenne ilyen "rossz" zárásom, kettő hármas, többi ötös:D

Na de most komolyra fordítva: szerintem ez bármilyen szakon nagyon jó vagy legalább jó átlag.

2020. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

2 hármas? Félévkor? Vagy akármikor egyetemen? :-)

Általános iskolában talán...vagy még esetleg gimnáziumban. Szerintem nem a két tantárgyból a 3-mas a probléma, hanem a neurózis, ami ezt a szorongást két ilyen jó jegytől előidézi.

2020. jan. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!