Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Tanácstalan...

Tudnátok segíteni? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy szeretnék orvosira menni, de már járok egyetemre (Természettudományi-biosz szak), most lett vége az első vizsga időszakomnak és májusba terveztem volna újraérettségizni emelt bioszból és kémiából, de nem volt időm a mostani vizsgák mellett annyit készülni.


A tervem az volt, hogy biosz szakra megyek, hogy ne kelljen kihagynom egy évet, és inkább szerezzek több tudást egyetemen, mintsem kiessek a tanulási rendszerből és fenntartsam a tudást, a kémiát meg önállóan otthon tanuljam. Ez nem jött össze. Részletesebb bioszt tanultam, de rájöttem hogy nincs köze ahhoz ami az érettségire kell.


Most választanom kéne, hogy:

1. passziváltatok és májusban érettségizek

2. nem passziváltatok és októberben

3. passziváltatok és októberben


Illetve hogyha októberben érettségiznék, felvennének februártól az orvosira, vagy nincs ilyen?


Olyantól szeretnék tanácsot kérni, aki hasonló cipőben járt.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 24. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi nem szokott indulni keresztféléves eljárásban.

Én a helyedben passziváltatnék és felkészülnék a májusi érettségire. Viszont nagyon kell készülni rá, ha nem foglalkozol mással, akkor szerintem vállalható a dolog. De arra figyelj, Február 17 a határidő és egy emelt érettségi ára 40.000 forint.

2020. jan. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Rossz döntésnek tartom, hogy elkezdtél másik szakot, de ez már mindegy. Én kihagytam egy évet és januárban kezdtem el készülni, hogy újraérettségizzem májusban bioszból és kémiából, nekem elég volt ennyi idő. Magántanárhoz jártam. Szóval én azt mondom passziválj most, csináld meg a májusi érettségit.

Nem, hogy nem szokott, NINCS keresztfélév orvosin.

2020. jan. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én munka mellől döntöttem úgy, hogy jelentkezem, januártól kezdtem készülni. Szóval ha passziváltatsz, és nem lesz más dolgod, mint ezzel foglalkozni, simán meglehet.
2020. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a hasznos és gyors válaszokat! Teljesen el voltam veszve eddig...

#2 válaszlótól azt szeretném kérdezni, hogy mindkét tárgyból mentél magántanárhoz? Illetve mennyi körül mozogtak árban?

2020. jan. 25. 00:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindkét tárgyból, igen. Az a 4 hónap csak erről szólt. Azt hiszem viszonylag olcsó volt (5 évvel ezelőtt), 1000 Ft óránként, de egy óra 3 órát jelentett...
2020. jan. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én mikor biológia BSc-n államvizsgáztam, mellette leérettségiztem emelt szinten biológiából. Majd rá egy évre (most) ősszel kémiából. Azért csak egy év múlva, mivel fél évig dolgoztam, hogy legyen pénzem kémia tanárra. Ha tényleg az orvosit akarod akkor hagyd a biológia szakot és passziváltasd magad.

Add le a felvételi jelentkezésedet és jelentkezz érettségizni is.

Van már egyébként érettségid ebből a 2 tárgyból?

Én egyedül kémiából jártam tanárhoz és ott is leginkább a számoláshoz kellett a segítség. Nekem egy alkalom 2 órás volt, heti 1x jártam. Így az egy alkalom 10000 Ft volt hetente.

2020. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5

értem, én szerintem csak kémiából szeretnék magántanárt, mert a biosz inkább begyakorlás és magolás

akkor jól jártál, az nagyon olcsó :O most néztem neten kíváncsiságból (kémiát); a legolcsóbb 4500ft 45 percre, és volt olyan is aki 45 percért 9500ft-t kér...

2020. jan. 25. 21:29
 8/8 A kérdező kommentje:

#6

már el is kezdtem utánaérdeklődni, hogy kell passziváltatni, köszönöm a tanácsot :) még van most egy vizsgám, aztán passziválok, a volt gimimbe meg elintézem a jelentkezést.


Mi igaz abból, hogy az első javító/pótvizsga ingyenes? Felkészítettem magam lélekben hogy 80.000 ft lesz, csak írták eduline-on hogy valamikor ingyen van.


Már érettségiztem bioszból emelten, kémián meg közepeztem

2020. jan. 25. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!