Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után mit csináljak?...

Érettségi után mit csináljak? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Elvégeztem a gépiforgácsoló szakmát és a ráépülő cnc gépkezelő képzést, viszont már egyáltalán nem tetszik a dolog és nem igazán tudnám elképzelni magam ilyen munkakörben.

Most 2 éves érettségin vagyok, de nem tudom, hogy ez után mi tévő legyek

Visszagondolva megbántam, hogy ezeket végeztem el, de így alakult...

Ami mostanában érdekel az a számítógépes programok használata pl. Photoshop

Érettségi után érdemes valami ilyesmivel kapcsolatos képzést elvégezni vagy maradjak a szakmámban?

Van olyan itt aki pl.nem a tanult szakmájában dolgozik?

A segítséget,tanácsokat, tapasztalatok megosztását megköszönném.

20f



2017. nov. 25. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudsz helyezkedni, akkor próbáld meg. Mellette tudod magadat képezni akár hivatalosan, akár önszorgalomból.

Az a baj, hogy mondjuk egy grafikusi álláshoz nem elég mezei tudás. Mélyebb ismeretek, és több szoftver ismerete is elkellhet, ha nem csak ilyen MarcsiWebshop-kaliberű munkákra pályázol.


Van egy ismerősöm, aki szorgalmasan, de nem túl következetesen gyűjti az OKJ-kat, és szerintem ez hülyeség.

Szerintem az első az lenne, hogy nézz utána, milyen skillekre, papírokra van igény, és csak utána kezdj el tanulni. Leragadni a tanulás korában nem lehet, de feleslegesen sem szabad herdálni az időd.

2017. nov. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Velem is hasonló a helyzet

Nekem se jött be a cnc s vonal és én is inkább a számítógép felé fordulnék:D

Sot még kB egy korú is vagyunk, szóval ez én is lehetnék :D

2017. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2.válaszoló, neked mik a terveid később ?

2017. nov. 25. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!