Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az éretségiről?

Ti mit gondoltok az éretségiről?

Figyelt kérdés
Én jövőre leszek tizenkettedikes,azaz jövőre fogok éretségizni, és ideges vagyok miatta. Tapasztalatok?

2020. jan. 25. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagy kunszt, minden hülyének sikerül
2020. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
41%
Nagyon fel van hypolva az egész. Én végig aludtam az egészet, szóbelin rendesen felébresztettek, hogy le kéne felelnem. Végül így lett fele hármas, fele négyes. (49%-73% közötti). Jellemző, hogy egész tanévben ez a téma mindenki között, másról se beszélnek. A tanárok emiatt cseszegetnek, de aztán a szóbelin egyből másképp viselkednek. Ha fontosak a jegyeid (mert egyetemre mennél), akkor ne vedd annyira félvárról, mint én. De ha csak tovább tanulsz valami OKJ-s képzésen, akkor csak ess túl rajta és kész. Nyilván szerencse is kell hozzá, én például könnyű tételeket kaptam. Szerintem ne stresszelj ezen, az átolvasgatás is sokszor elég, miközben a többiek felelnek. Az írásbeli meg inkább kreativitáson és ügyességen múlik (kivéve a matekot és a történelmet). Ha nem megy a történelem, abból viszont érdemes sokat tanulni, én is félvárról vettem és végül nem úgy sikerült (49%). De a többi jó lett legalább...
2020. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak két "t"- vel érjél fiam, de nem olyan gáz,mint amilyennek "mondva van". Még a hülye is átmegy kettessel,többi részlet kérdés :D
2020. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem szerint két t-vel kell írni.
2020. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Kettest, hármast szerezni tényleg nem nehéz, de azzal mire mész, hová vesznek fel?


A 85-90% fölötti eredményhez már tanulni kell. De ha becsületesen készülsz/készültél a négy év alatt, és nem a vizsgák előtti héten magolsz be mindent, akkor nem kell aggódni.

2020. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Trevor. ***** válasza:
100%

Ne parázz. Nem tudom idén és jövőre mi változik a jogszabályban, elég nagy a kavarás. Én tavaly érettségiztem, duplázással bőven 400 pont felett voltam és nem mondanám, hogy sokat tanultam volna. A magyart és a törit írásbeli és szóbeli előtt néhány nappal kezdtem el tanulni/átnézni, mert ugyan a felvételi szempontjából nekem mindegy volt, hogy 2-es vagy 5-ös lesz, de azért mégis hogy mutatott volna egy kettes a bizonyítványban? Szóval így lett a töri 4-es, magyar 5-ös (középszinten). Szóbelin pedig mindkét tárgyból kapsz forrást, azt szépen feldolgozod a feleletedbe a tudásoddal kiegészítve és menni fog könnyedén. Matekhoz mindig is hülye voltam, jártam magántanárhoz is, de abból is meglett az érettségim.


Inkább az a fontos, hogy amiből emeltezel, arra tanulj rendesen és akkor meglesz 80-90%-ra. Ideges pedig az egyetemi vizsgaidőszakaid (meg az azt megelőző zh-k) miatt legyél. Az érettségi arra jó, hogy picit felkészít az egyetemre.

2020. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Az a nap, amitől annyira féltem.
2020. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ráérsz a szóbelik előtti este izgulni miatta.
2020. jan. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Emeltre kezdj el már most készülni, a többi ràér még. Ha már 11ben tanultam volna rá nem kellene most a hónapokat számolni.

Én idén érettségizek, kész idegbaj az egész :D legyen már végeee

2020. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!