Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Friss jogsisok tudnátok segíteni?

Friss jogsisok tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Februárban lesz a forgalmi vizsgám, nagyon szépen megy Hálistennek a vezetés, a parkolást most kezdtük el az még nem teljesen az igazi. Milyenek a mostani vizsgabiztosok? Mire kell fokozottan ügyelnem? Élményeket, tapasztalokat, tanácsokat kérnék. Köszönöm

2020. jan. 29. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon szigorúak. Jól kell vezetni, akkor nincs baj.
2020. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy rengeteg tényezőtől függ. (Jó, 3 éves a jogsim, de a vizsgabiztosok lehetnek ugyanazok.)

Én egy kisebb városban tanultam vezetni, egy olyan oktatótól, akinek elég nagy szakmai múltja/tekintélye volt. Ismerte a biztosokat, szinte barátként csevegtek. Egy sima buktató dolgot csináltam, mégis kérte hogy ismételjem meg, és mivel az sikerült, így átengedett.

Párom öccse most tanul vezetni egy frissen vizsgázott oktatónál (nyilván jogsija évek óta van, csak az oktatóit csinálta meg most) és vele nagyon szigorúak, 4ből egyszer sem sikerült átmennie..

2020. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Minden kis szarért megbuktatnak, bár ez csak aktuális vizsgáztatón múlik.
2020. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A legrendesebb vizsgabiztosnál is meg lehet bukni és a legszigorúbbnál is át lehet menni. Nekem ez a tapasztalatom. Az első vizsgámra korábban mentem mint kellett volna és meg is buktam kb. 10 perc után, pedig nagyon rendes volt a vizsgabiztos. Másodszorra átmentem a legszigorúbb vizsgabiztosnál. Az oktatóm amikor bement megnézni hogy ki lesz a vizsgabiztos, nekem csak annyit mondott hogy alapvetően nincs vele gond. A végén azt mondta hogy nem volt hibátlan, volt egy sávváltás ahol nem néztem körül. Amikor kiszállt a vizsgabiztos, megkérdeztem az oktatómat hogy hol volt az a sávváltás. Azt mondta sehol, ne foglalkozzak vele. Amúgy utólag elárulta hogy ő a legszigorúbb vizsgabiztos és mérges is volt amikor megtudta hogy pont ő lesz.
2020. jan. 30. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Fizetni kell, es akkor sikerul.
2020. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én már kétszer buktam, másodjára parkolás miatt...

Egyébként itt felénk is az a tapasztalat, hogy szigorúak, mindenért buktatnak. Szóval tényleg egy szívás ma jogsit szerezni.

2020. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én ket korrektet fogtam ki. 1 nek elb.... tam 2. Ra meglett...

Jah es nem fizettem

2020. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A parkolásnál és a megfordulásnál inkább lassabban csináld, ne kapkodd el, mert ha nekimész a padkának akkor az automatikus bukás.

Ha érzed, hogy valamit elrontottál, de nem szólnak érte, akkor próbálj túllendülni rajta. Ha súlyos hibát vétettél volna, akkor úgyis félreállítanak, de ha csak kisebbet akkor úgyis mindenképp vissza kell vezetned a kiindulási pontra. Tehát semmiképpen se akadj fent ilyeneken, mert az a későbbiekben a vezetésed rovására mehet (pl. egyszer rossz sebességbe váltottam vissza, amikor le kellett lassítanom és rendesen beremegett az autó, de utána próbáltam elfelejteni és végül csak egy hibavonalat kaptam miatta:)).

A táblákra nagyon figyelj. Ha egy új útra kanyarodsz, figyelj, hogy esetleg nem egyirányú - e, mert akkor balra kanyarodásnál is az úttest bal oldaláról kell indulnod. Elsőbbségadásra, jobbkezes utcákra szintén.

Mielőtt elindulsz, csinálj egy fékpróbát, hiszen emiatt is megbuktathatnak.

Ha az oktató és a vizsgabiztos beszélgetnek, ne próbálj te is belefolyni, csak a vezetésre koncentrálj.

A sárga lámpák is elég szivatósak tudnak lenni, azokra is figyelj, ha lehet még időben állj meg. A gyalogosokra szintén.

Sok sikert:)

2020. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy most hogy megy, kb 6 éve szereztem jogsit. Akkor úgy volt hohy a forgalmi vizsgán első körben megbuktatott a vizsgabiztos, végtelenül g* módon (bár húzhattam hogy milyen útvonalon vezetek de úgy érzem meg volt rendezve mert kapásból belehúztam egy olyanba ahol még soha nem vezettem, egy iszonyú nehéz útvonalon, szűk utcákkal mindkét oldalon parkoló autókkal). Az indok az volt hogy túl közel mentem a parkoló autókhoz (azt már nem tették hozzá hogy máskülönben nem fértem volna el a szembe jövőtől). Vettem még plusz órákat, aztán felhozta az oktató hogy próbáljam meg újra a vizsgát. A csavar, hogy elmondta az oktató hogy ugyanaz a vizsgabiztos lesz mint először, és ha át akarok menni akkor borítékban kell adjak 50 ezret. Belementem, és láss csodát, csont nélkül átmentem, azon az útvonalon ahol rengeteget vezettem az oktatóval. Azért is gondolom hogy meg volt játszva az egész. Nem haragszom egyikre sem, csak arra ha már elsőre tisztázzák a játékszabályokat akkor megspóroltam volna az időt. De ma már szerintem ilyen nincs, azt hallottam eléggé rá szálltak az oktatókra meg erre az egész rendszerre
2020. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen? Én következő alkalommal 10000%, hogy fizetek. Sajnos ez a rendszer ilyen itt Pesten. Inkabb huzzanak le 30 rongyot, minthogy vegyel meg 10 orat 45k forintert, plusz egy vizsgat 11e Ftert. Ugysem az oktatodtol tanulsz meg vezetni, ezt mindenki alairhatja.
2020. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!