Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai világban van értelme el...

A mai világban van értelme el kezdeni egy érettségit? Vagy milyen munkahelyekhez elég?

Figyelt kérdés

Mert mindenkitől csak azt halottam hogy csak akkor érdemes meg csinálni ha utána egyből megyek tovább egyetemre. De a mai világban már a diplomások között is válogatnak.

Az elkövetkező 8-10 évben egy olyan munkahelyet szeretnék magamnak meg teremteni ahol nem kell éjszakázni és viszonylag jól fizet.



2020. febr. 3. 04:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van értelme megcsinálni, ezzel lesz egy középfokú végzettséged, amivel például egyszerűbb irodai munkákat is végezhetsz
2020. febr. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Manapság szerintem az érettségi már ben számít középfokú végzettségnek. Szinte teljesen átvette a helyét a Bsc/BA diploma. Ettől függetlenül van értelme megcsinálni.
2020. febr. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés olyan munka van, ahova nem kell különösebb végzettség, de az érettségi meg pont feltétel.

Valami fénymásolós irodai munkára elég lehet nettó 140-ért.

2020. febr. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp van értelme megcsinálni. Még a szakmunkások között is hosszú távon az keres többet, akinek megvan az érettségije. Mégcsak nem is a papír miatt. Ő tanultabb, jobban tudja képviselni a maga érdekeit, de tény: a munkáltatók is szívesebben alkalmazzák, és ajánlanak jobb fizetést.
2020. febr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utolsó mondatodat komolyan gondolod, akkor nemcsak hogy érdemes, de feltétlen szükséges is!
2020. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi az alap, hogy kell. Anélkül kb nulla vagy a munkaerőpiacon. A kérdéses a diploma, mert már lassan az is alap, hogy 1db kell minimum, ha nem akarsz 200ért mások keze alá dolgozni egész életedben.
2020. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy csomó nem egyetemi szakképzéses szakma van, ahol előkövetelmény az érettségi és ez valószínűleg csak bővülni fog a jövőben. Felnőttként már nagyon macerás megszerezni az érettségit, szóval mindenképp érdemes megcsinálni még 18 alatt diákként, ha van rá lehetőséged.
2020. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem vagyok diák. 33 éves vagyok és jelenleg Kútkezelőként dolgozom, de itt meg tudnám csinálni esti tagozaton a munka mellett. Hogy egyetem lesz-e belőle nem tudom. Elsőnek legyen meg az érettségi. Van egy szakmunkás bizonyítványom. Hideg és meleg burkoló amiben dolgoztam évekig de abba hagytam mert túl sok a munka és az egészségem is majd nem rá ment. Ezért gondoltam rá hogy meg csinálom.
2020. febr. 3. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes megcsinálni,azért jobb ha van én ezt tapasztaltam.
2020. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!