Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha komoly sportteljesítményt...

Ha komoly sportteljesítményt lehetetlen elérni szteroidok nélkül, akkor mi értelme naturálon edzeni?

Figyelt kérdés
Nem arra a szintre gondolok hogy lemegyek heti 3x pumpálgatni aztán majd lesz valami, hanem ha minden nap szeretnék 1-2 órát intenzíven futni/úszni/súlyzós edzést végezni.

2020. jan. 3. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert elsőnek felesleges. Minden nap is tudsz edzeni 1-2 órát naturálon, csak felesleges. Ha jó az edzés terved naturálon is szepen lehet fejlődni helyes táplálkozással. A koxnak akkor van értelme, ha megálltál a fejlődésben és neked az még kevés, mert olyan sportot csinálsz, hogy muszáj még magadtól is jobbnak lenned.

De hobbi szinten nem kell kox, mint ahogy ahhoz sem hogy csak annyi a cél hogy napi 1-2 órát tudj edzeni.

Amúgy megjegyezném, hogy koxal se kell minden nap és azzal se kell 2 óra. Akkor is ugyan úgy edzel mint alapból, csak nagyobb súlyokat mozgatsz meg, meg jobban fejlődsz. Az hogy te 2 órát akarsz edzeni meg minden nap az megint más. Ezt csinálhatod naturálon is, csak felesleges hülyeség.

2020. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem edz, ha sportol is valamit azt olyan alap szinten csinálja, hogy említésre sem méltól.


Pl.: 2 hetente lejár focizni a barátaival.


Már akkor átlag fölötti vagy ha eljársz a konditerembe heti 2-3x edzeni, olyan semmilyen szinten.


Ha komolyan edzel és keményen diétázol már jóval előrébb jársz az emberek 99%nál az biztos.


Szerintem hülyeség szteroidokat és egyébb telejsítménynövelőkkel szórakozni hacsak nem vagy pro testépítő, fitness influencer, híres színész, model vagy.

2020. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Ezt a kox a versenyzőknek való, őket megértem, de a hobbi koxosokat lenézem dolgot sosem értettem.


Nézzük a versenyző részéről. Szétkoxolom magam azért, hogy tangában feszíthessek egy színpadon, és nyerjek valami műanyag kupát egy olyan pénzdíjjal, ami jó ha futja a havi tesztoszteron adagomat a többi 8 cucc közül ami bennem van. Mindezt olyan áron teszem, hogy be van korlátozva az egész életem, mert a versenyzés rengeteg lemondással jár. És ez a jobbik eset, ettől csak lejjebb van, mikor még a helyzeséseket sem érnek el soha, de azért erőltetik ezt az egészet.


Nézzük a hobbi koxos részéről. Koxolok, jól nézek ki, erős vagyok, úgy érzem enyém a világ, és élvezem ezt az egy életem. Ehhez szétkoxolni sem kell magam, és minden esetben elérem a célom.


Bár az a legnemesebb dolog, ha naturál marad az ember, de sokkal inkább megértem a hobbikoxosokat, mint a versenyzőket.

2020. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Sokan koxal sem ernek el egy olyan szintre, mint azok a tagok akik evtized(ek) ota gyurjak a vasat jo kajaval, jo edzestervvel, kivalo sportteljesitmenybeli onismerettel. A legtobb koxos budos a melo alapon kezdi el es fejezi be, nem azert mert kicsit tobbet akar mint a natur max. Es a natur maximum is egy olyan dolog, hogy soha nem ered el, mindig csak kozelebb kerulsz hozza. Egy olyan embernek aki 15 eve edz normalisan mas az izomzata, mint annak aki 5 ev alatt "elerte" a maximalis szintet. Ez egy valos onbizalmat es jellemvaltozast okoz, a hobbi koxolas nem. Egyszeruen azert hamis, mert kevesebbet kell dolgozni ugyan azert. De meg azert is, hogy 5-10 kg-al megnoveld a szaraz testtomeged (a natur "maxhoz" kepest).

Akinek az a celja az eletben hogy ne 80-85 kg szaraz tomeggel 10% zsirral feszengjen az ev 2-3 honapjaban, hanem 90 kg szaraz tomeggel picit kisebb zsirral, valami baj van az onbizalmaval.Baj van vele, mert a doppingolas kozben felmerulo egeszsegugyi kockazat normal ember ertekrendjeben nem kompenzal annyit. Annak van szuksege doppingra akinek a merleg egyik oldalan akkora hiany van, hogy ilyen kockazat aran is belefer az ertekrendbe a popiszurkalas. Vagy a masik lehetoseg, hogy annyira buta, fogalma sincs mit szur be es mik a kockazatok.

2020. jan. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz komoly sportteljesítmény alatt? Nyilván naturálon testépítő versenyt nem fogsz nyerni, max naturál versenyt 15éve edzés után esetleg ha van "érzéked" a sporthoz de szerintem a "komoly teljesítmény" nem egyenlő egy verseny megnyerésével... Vannak naturál sportoló ismerőseim, akik országos bajnokságokat nyernek a saját sportjukban /nem testépítés/, szóval lehet így is komoly eredményeket elérni!


Pontosabb választ tudnánk adni a kérdésedre, ha leírnád konkrétan, hogy milyen eredményekre gondolsz "komoly sportteljesítmény" alatt! XY body versenyt megnyerni, vagy X kilóval guggolni, húzni nyomni stb.


Egyébként minden előttem szóló igazat szólt! ;)

2020. jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

A hobbi sportolasnak nem a komoly sportteljesitmeny, hanem az egeszseg megorzese, eletminoseg javitasa stb a celja es a feladata.


Koksszal azert megesnek a 2-3 ora kozotti edzesek, ami naturalba ertelmetlen lenne.


#2-nek teljesen igaza van.


#3 A versenyzesnek nem a meggazdagodas a lenyege, akinek az a celja, az soha nem lesz igazan eredmenyes, mert olyan lesz mint amit Te leirtal, es egyszeruen nem fogja neki megerni az egesz. Egyebkent sem a verseny penzdija a lenyeg, hanem az a hirnev, amit a verseny megnyerese hoz. Azt pedig ugyesen kihasznalva nagysagrendekkel tobb penzt hoz, mint egy verseny penzdija. Az agyonpenzelt focin es tarsain kivul ezzel a szemlelettel egyik sportban sincs semmi ertelme a versenyzesnek. A muanyag kuparol pedig annyit, hogy ennyi erovel a Mona Lisa egy olajfestekkel szepen osszekent papirdarab. Ezeknek a dolgoknak eszmei erteke van.


#4 Normalis ember nem azert kezd el doppingolni, hogy a natural maxot elerje. Ahhoz hogy annal tobbet elerj pedig nem hogy kevesebbet, hanem jelentosen tobbet kell dolgozni. A natural max eleresehez koksszal kevesebb munka kell, ez igaz.

2020. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

#6

Bírom azokat a versenyzőket, akik ugyanolyan frusztráltságból kezdtek el koxolni, mint a hobbi koxos, aztán elkezdtek versenyezni, és ezzel mossák kezeiket, hogy hát de ők versenyzők. 😂


Nyílván tudom, hogy a kupának nem az anyagi értéke a lényeg, nem is erre akartam kitérni vele.

Szerintem, mint versenysport, nem is létezik a mai testépítés. Szimplán frusztrált emberekről beszélhetünk, akik ezzel a normál értékrendű ember számára abszurd cselekvéssel kompenzálnak.


A hobbi koxost és a mai versenyzőket is egy dolog hajtja, a frusztráltság, annyi különbséggel, hogy a hobbi koxos még nyer is ebből az egészből valamit.

2020. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az élet nagy kérdései.

Mi értelme kerékpározni,ha komoly sportteljesítményt nem lehet elérni,csak ha doppingolsz.Mi értelme úszni,futni,evezni,....

Minek születni..

Semmi b+.

Ugyis meghalsz,semminek sincs semmi értelme.


Számomra a sport addig tart,mig kémia nélkül

2020. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van itt vki a régi gyúrósok közt?
2020. febr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!