Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hiperhajlitasnak van ertelme...

Hiperhajlitasnak van ertelme ha csinalok felhuzast?

Figyelt kérdés
Csinalok felhuzasokat, guggolast sot szerintem a dontott törzsű evezesnel is eleg sokat kap az alsohat. Erdemes hiperhajlitozni melle vagy teljesen ertelmetlen?
2019. dec. 28. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb kiegészítő felhúzáshoz, persze egyenes háttal hamstringre/seggre fókuszálva, a gerincet statikusan tartva, és nem belehajlongva. Nem az az elsődleges célja, hogy a gerincmerevítőket fejlessze, persze az is fontos, de erős deadlifted akkor lesz, ha erősek a nagy mobilizáló izmok (ezek minél gyengébbek, annál nagyobb eséllyel görbül be a hát, ez egy kompenzáció, és elsődlegesen NEM a gerincmerevítők miatt van, de még egyszer tudom, hogy AZ IS fontos, mielőtt valaki belekötne, de mivel felhúzásnál amúgy is izometrikusan dolgoznak ezek az izmok, nyílván ezt is úgy érdemes végezni).


Röviden: plusz terhelést tudsz adni a felhúzásban résztvevő izmoknak, kevesebb stressz nélkül, ami egyre fontosabb ahogy erősödsz, ha meg rossz struktúrád van hozzá, akkor elve fontos.

2019. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, de pont forditva, mint ahogy #1 leirta. Kiegeszito gyakorlatokkal segedizmokat edzunk, nem a nagy izmokat. Nem a hajlitod vagy a farizmod fog elsokent elfaradni a felhuzasnal, hanem a gerincmerevitod, mert az a gyengebb izom. Eppen ezert az elsodleges celja a hiperhajlitasnak, hogy azt erositsd meg vele, es NEM a farizmot es a hajlitot. Hiaba van 2x olyan eros hajlitod es farizmod, a gyenge gerincmerevito miatt semmit, vagy jelentektelen mertekben fog fejlodni a felhuzasod. Elsodlegesen a gerincmerevito stabilizalja a gerincet, tehat ha az nem eros nem begorbulni fog a hatad, hanem eleve meg sem tudod tartani egyenesen nagyobb sulynal.

Akkor lesz eros felhuzasod, ha eros a farizmod es a hajlitod, de azokat nem hiperhajlitassal kell edzeni. A farizom a test egyik legerosebb izma, gondolhatod mennyit er neki az, hogy hajlongasz pi.csasullyal a hiperhajliton..

Farizomra es hajlitora guggolas, labtolas, merevlabas felhuzas.

2019. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. dec. 28. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Deadlift esetén azért lehet okos találni valami más gyakorlatot, amivel tudod erősíteni a gyakorlatban résztvevő főbb izmokat, mert egy idő után nehéz akkora munkamennyiséget felhalmozni, aminek hipertrofikus ingere van (ha valaki erőemelő, akkor ezt meg lehet oldani programozással, de ne felejtsük el, hogy nem mindenkinek az a célja, hogy 3 gyakorlatban jó legyen!). Elképzelhető, hogy a gerincmerevítők gyengesége limitál valakit felhúzásban, de szerinted ha hiperhajlítással erősíti a farizomot/hajlítót, akkor a gerincmerevítők nem fognak erősödni? Azt innen nem tudjuk megmondani, hogy konkrétan neki mi a gyengesége, de 1. az emberek nagy része aránytalanul keveset edz a hátsóláncra, 2. ha konkrétan ezt a gyakorlatot nézzük, nyílván nagyobb transzferhatása lesz súllyal, egyenes háttal végezni a gyakorlatot, mint hajlongatni. A farizomod a tested egyik legerősíebb izma (jó esetben), de az nem azt jelenti, hogy csak akkor fog erősödni, ha nagy súlyt fogsz meg amitől megijed. Ennél a gyakorlatnál biomechanikai okok (guggolástól és felhúzástól eltérő erőgörbe és a leg drive kizárása) miatt kevesebb teherrel is bukás közelébe tudsz jutni. Nyilván az, hogy kisebb a terhelés a gerincen, azt is jelenti, hogy a gerincmerevítők nem erősödnek annyira, ha konkrétan a gerincmerevítőket kéne célozni, akkor én is inkább román felhúzást ajánlanék, de a kérdés az volt, hogy van-e értelme hiperhajlítást végezni, ha valaki már amúgy is végez felhúzást, amire az a válasz, hogy igen. Egyébként meg senki nem mondta, hogy mekkora súllyal "kell" végezni. Ha 5-12 ismétléses tartományban progresszíven erősödsz benne, ugyanúgy fosz fejlőni, mint bármilyen más gyakorlattal.


A guggolás és a lábtolás annyira hajlító gyakorlat, mint a fekvenyomás bicepsz.

2019. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En nem mondtam, hogy nem fognak erosodni. Viszont kozel sem olyan mertekben fognak erosodni, mintha kifejezetten edzenel rajuk. Az evezestol is erosodik a hatso vallad, megsem lesz soha komoly, ha nem edzel ra kulon. Foleg, ha valaki szabalyosan csinalja hajlitora es farizomra, a gerincmerevito masodlagos terhelest fog kapni, ami kozel sem eleg.

Sullyal, egyenes hattal vegezve a hiperhajlitast nem lesz nagyobb hatasa a gerincmerevitore. Egyenes hattal 60-70kg plusz sullyal rohogve csinalok 10-12 ismetlest, hajlongva 12-5 utan szetreped a gerincmerevitom, olyan terhelest kap, raadasul suly nelkul. Ha ugy csinalja valaki ahogy kell oriasi a kulonbseg.

Igen, az volt a kerdes, de Te keverted bele -helytelenul-, raadasul kihangsulyozva, hogy nem gerincmerevitore kell csinalni.


A szovegertest is celszeru lenne neha fejleszteni, nem csak az izmokat. "Farizomra es hajlitora guggolas, labtolas, merevlabas felhuzas." Nem gondoltam, hogy lesz aki ezt nem erti, ezert nem emeltem ki, de farizom-guggolas,labtolas hajlito-merevlabas. A roman felhuzas viszont elsodlegesen nem gerincmerevito gyakorlat.


"A guggolás és a lábtolás annyira hajlító gyakorlat, mint a fekvenyomás bicepsz." Ezzel a kijelentessel pedig Te magad fejezted ki megdonthetetlenul a hozza nem ertesedet. A hajlito oriasi terhelest kap mindegyik gyakorlatnal, a labtolasnal hansgsulyozottan, stabilizalo szerepben.

2019. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fekvenyomásnál is van stabilizáló szerepe a bicepsznek, hasonlóan mint a guggolásnál a hajlítónak, azért írtam. De alapvetően nem hajlítogyakorlat. Értem, hogy nem arra gondoltál, csak az alapján amit először írtál nem volt egyértelmű.
2019. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En hiperhajlitast elotte csinalok, hogy elotartsa a hatam, lehetoleg minel tobb sullyal. En ugy vettem eszre, hogy a hat nagyobb szakaszan dolgoztat a hiperhajlito. De hasizmot is tennek bele.
2019. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Koslayer akkor szerinted hajlongatva vagy egyenes hattal erdemes inkabb hiperhajlitozni? (Mrrt irtad h hajlongatva szet reped a hatad, de nem tudom, h ez jo vagy sem)
2019. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A celodtol fugg.

Hajlongva gerincmerevitore tokeletes, ha rendesen behajolsz teljes mozgastartomanyban, teljesen erezni lehet a felso reszeket is, amiket egy felhuzas nem edz meg olyan hangsullyal. Ezzel a modszerrel viszont kifejezetten TILOS sulyt hasznalni.

Egyenes torzzsel pedig farizmot es combhajlitot lehet vele celozni. Itt sulyt is hasznalhatsz, mivel egyenes a hatad.

Mindegyik jo es helyesen vegzett gyakorlat, csak attol fugg hogyan csinald, hogy melyik izmokat akarod vele elsodlegesen edzeni.

2019. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van értelme, leírták miért. Kiegészíteném azzal, hogy (hasonlóan a magasabb ismétléses bicepsz és tricepsz gyakorlatokhoz) a 10-15 ismétléssel végzett hiperhajlítás csökkenti a savasodást a felhúzásnál, azaz nem a második 5 ismétléses sorozat utáni savasodás fogja bekorlátozni a húzásodat. A másik amit el szoktak rontani, hogy az inverz (has) izmokra nem edzenek. Az alsó hát már relatíve kis súlyos felhúzásnál is nagy erőt fejt ki, nincs előről kompenzálás, ekkor jön a nagy súlyos sorozatok esetén az aránytalan medence dőlés (biztos van rá szakszó, nem ismerem). Legalább annyira nyírja a porckorongokat, mint a rosszul kivitelezett felhúzás. Hiperhajlítást (egyéni vélemény) lábemeléssel együtt érdemes végezni.
2019. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!