Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számít, hogy melyik...

Mennyire számít, hogy melyik egyetemen végzem el az adott szakot?

Figyelt kérdés
Mérnöki képzésekre gondolok. Végén úgyis csak az számít, hogy van-e tapasztalatom, gyakornokoskodtam-e mellette stb nem? Én egy tanártól azt hallottam teljesen mindegy hol végez az ember, az számít mennyit rakok bele és mennyire érdeklődök a terület iránt.
2020. febr. 6. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom más területen hogy van, de építészmérnöknél pl. sokat számít. Kollégáim Pécsett végeztek, én a BME-n, így hiába idősebbek és tapasztaltabbak, alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában. Pl. színképillesztési tényező, védelmi síkok folytonosságának elve, épületfizikai és épületakusztikai dolgok.


Abban is sok igazság van, hogy a fele szakmát úgyis menet közben tanulod meg, illetve folyamatos továbbképzésre van szükség, olyan gyorsan változik minden. Viszont az alapelvek ugyanazok, és a stabil elméleti alapokat az egyetemen kéne megszerezni.

2020. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Informatikai szak esetében az sem érdekelt még senkit, hogy van-e diplomám vagy nincs.

De más mérnöki szakosok esetében erre nem mernék megesküdni. :D Nyilván azt mindenki leszarja, hogy BME vagy OE, de azért egy BME vs. GDF felállásnál biztos, hogy nem utóbbi nyer. Sőt, láttam már olyan álláshirdetést, ahol ki volt írva, hogy az ilyen METU-s meg GDF-es emberek ne is jelentkezzenek...

2020. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
gépészmérnökiről lenne szó
2020. febr. 6. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Sokat számít. A BME felé lejt a pálya, és a ME még ami értékelhető.


Viszont nézz körül, a kiszemelt egyetemek környékén milyen cégek vannak, ahol gyakornokoskodni lehet, és milyen munkakörökben. Nem tudom a német multik környékén milyen mérnöki tevékenység folyik vidéken.

2020. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BME BME BME !
2020. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!