Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A technikumot elfogadják az...

A technikumot elfogadják az egyetemen emelt tantárgy helyett?

Figyelt kérdés
Pl egy egyetemi infó szakon egy rendszergazda technikumot

2020. febr. 9. 22:05
 1/4 timortin ***** válasza:

2019-es tervek és problémáik:

Felvételi nélkül mehetne egyetemre, aki a technikumot választja

[link]

[link]


Idén 2020-ra:

[link]

Ennek alapján nekem az jön le, hogyha emelten tette le érettségi valaki a felvételi tárgyat, akkor azt technikumi év után nem kell megismételni (beszámítják), aki meg nem, annak technikum után jelenleg (2020) még meg kell írnia a felvételit.


De ez nem biztos illetve remélem az utánam szólok jobb hírrel szolgálnak majd.

2020. febr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen érettségim infobol rendszergazda technikumon van
2020. febr. 10. 07:29
 3/4 timortin ***** válasza:

- Én eddig úgy tudtam, hogy a technikum 4 év érettségit adó középiskolai oktatás után további 1 év szakképesítést adó tanulás. Több mint középfok, kevesebb mint főiskola.

- A másik, hogy infóra általában matekkal szoktak bekerülni

- Link szerint felvételi kapcsán beszélnek "egy szakmai előkészítő vizsgatárgy"-ról, ráadásul villamosmérnöknél előírják az emelt szintet valamelyik alternatívánál (azaz, ahol nincs kiírva, ott lehet, hogy nem kell)

[link]

- Sajnos nehéz így válaszolni, hogy nem tudni milyen iskolából milyen iskolába akarsz menni, miből van, miből nincs érettségid.

2020. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Számítógép szerelő szakmám van egy 4 tantárgyas érettségim és egy informatikai rendszergazda szakmam
2020. febr. 10. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!