Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én most tanácstalan vagyok....

Én most tanácstalan vagyok. Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Másodéves (4/6 félév) anglisztika alapszakos hallgató vagyok egy vidéki egyetemen. A képzést magát szeretem és emiatt szívesen tanulok itt, viszont a közösség és a helyi lehetőségek szempontjából pedig megbántam. Olyan érzés, mintha csak egy helyben forognék és toporognék körbe-körbe, mert tényleg nem látok itt semmilyen lehetőséget vagy alternatívát. El szeretnék menni innen, mert nagyon nem érzem itt jól magam. Ugyanakkor a képzést pedig nem feltétlenül hagynám abba, mert érdekel és már a felénél vagyok.

Ma van a felvételi határidő és gondolkozom, hogy jelentkezek valahová, viszont akkor nem tudnám befejezni a jelenlegi képzést. Gondolkoztam azon is, hogy elmegyek erasmusra vagy valamilyen egyéb csereprogramra, de az utolsó évemben ez annyira nem szerencsés. Folyamatosan keresek munkát, nem találok semmit, amit érdemes lenne bevállalni. Nyelvtanulás terén is meg vagyok lőve, mert nincsen annyi lehetőség és valahogyan nekem sincsen szerencsém semmivel sem. Kerestem tanfolyamokat is, hátha találok valami jót, amit tudnék csinálni az egyetem mellett, de itt sem jártam sikerrel.

Teljesen tanácstalan vagyok, mert azt érzem, hogy változtatnom kellene, de valahogyan semmi sem tűnik jó döntésnek és nem tudom, hogy mivel járnék a legjobban.


2020. febr. 15. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Végezd el az egyetemet, teljesen mindegy, hogy hogy érzed magad, legyen egy diplomád, addig kibírod. Esetleg megpróbálhatsz átjelentkezni másik egyetemre, de nem újrakezdve. Erasmusra elmehetsz utolsó évben is, legfeljebb halasztasz. Munkát és egyebeket továbbra is keress.
2020. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan érzem magam! Az életem minden területén azt érzem, hogy csak egy helyben állok, nem haladok semerre vagy maximum visszafelé haladok, ami még rosszabb... Ez nem a "mindegy" kategória. Eddig is kibírtam és azt érzem, hogy inkább nem kellett volna kibírnom, hanem akkor kellett volna még rögtön váltanom, amikor még sokkal könnyebb volt. Az egyetemi tananyagon kívül egyetlen egy dolgot nem tudnék megemlíteni az életemben, amit jelenleg jónak tartok és ténylegesen értékelek. Viszont maga az egyetem is csalódást okozott számomra, én sokkal többet vártam volna tőle és már ezért is megbántam, hogy ezt az intézményt választottam. Átjelentkezni nem lenne értelme, mert annyira mások a tantervek, hogy kb. kezdhetném előröl. A levelezőn is gondolkoztam már, de az is ugyanúgy értelmetlen lenne (hiába van kijelölve a hétfő és a kedd levelezős napoknak, a tanárok behívják a levelezősöket a nappalisok óráira). A többi kérdésben pedig nem tudok optimistán tekinteni.. első félévtől kezdve keresek munkát, ha eddig nem volt semmi, akkor nem is most fogom majd megváltani a világot és szerintem ugyanez igaz a tanfolyamokra és minden egyébre is.
2020. febr. 15. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!