Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetnék-e magántanuló?

EmiliaKis kérdése:

Lehetnék-e magántanuló?

Figyelt kérdés

Szóval, általános iskola felső tagozatában az osztályom kiközösített. Jó tanuló voltam és ez ott nem volt menő, mindenért beszóltak, állandóan piszkáltak stb.

Ezért minden nap úgy mentem suliba, hogy izzadt a tenyerem, fájt a fejem, hányingerem volt.

Ez volt 2 éve,de azóta nem tudok megnyílni az iskolában sem az osztálytársaknak, sem tanároknak. Visszahúzódó vagyok és nagyon csendes, órákon nem merek megszólalni se. Nemrég váltottam osztályt, próbálok nyitott lenni, együtt lenni a többiekkel, beszélgetni, de ami nem megy azt nem tudom erőltetni. Úgy érzem most sem sokkal jobb.

Viszont szerintem ezen változtatni kell, mert az sem lehet,hogy szinte egész nap az iskolában, nem beszélek senkivel, egyedül vagyok és állandóan szorongok,mert még most is van, hogy úgy indulok el reggel, hogy hányingerem van, nincs étvágyam, remeg a kezem, stb. Van mikor este nem tudok aludni, mert félek előre a holnapi naptól és emiatt sokszor fáradt vagyok és nem tudok koncentrálni az iskolában. Holott régen nem ilyen voltam és amúgy szeretek társaságban lenni.

Érdemesebb lenne-e magántanulónak lenni, egyáltalán lehetséges? Mit tanácsoltok, mit tegyek?



2020. febr. 23. 23:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam. Magántanuló státusz már tudom, hogy nincs, helyette egyéni tanrend van.
2020. febr. 24. 00:05
 2/6 anonim válasza:
Ne kérj magadtól bocsánatot. Ne hagyd magad és ne AKARJ megfelelni senkinek sem!
2020. febr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez annyira új dolog, hogy még senki sem tudhat róla semmit. De szerintem az indokaid nem igazán erős okok, nem hinném, hogy az elbírálásnál komolyan vennék. Ráadásul ha már az iskolában nem boldogulsz, dolgozni pláne nem fogsz tudni, minden munkahelyen vannak rosszindulatű emberek, egész életedben nem ülhetsz a szobádban. (Mondjuk a könyvtáros szakma elég nyugisnak tűnik...)
2020. febr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Innen olvasgass. Súlyos betegség kell az engedélyezéshez.

2020. febr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Autogén tréninget vagy valamilyen más relaxációs technikát javaslok. Egyedül vagy pszichológussal is el lehet sajátítani őket (gondolom 18 alatt vagy még, a háziorvosod adhat beutalót a kórházi, ingyenes pszichológushoz).

Az egyéni tanrend/magántanulói státusz azért nem lenne jó, mert ezzel a probléma nem oldódna meg, minden társas szituációban ugyanúgy szoronganál (ahogy korábbi válaszolók is írták, munkahelyen is előjöhet a későbbiek folyamán). Ezt a szorongást fel kell oldani, akár terápiával, akár relaxációval.

2020. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezz olyan iskolába, ahova szívesen járnál, illetve a közösség is normális és nem legalja emberekből áll.
2020. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!