Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Living room = nappali, family...

Living room = nappali, family room?

Figyelt kérdés

Angolul olvastam leírást a family room-ról, de mivel nálunk nem létezik ilyen, nincs rá bevett szavunk. Hogyan lehetne mégis lefordítani?


Living room nappali, family room mi lehetne? Társalgó, családi szoba?


2020. febr. 26. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nappali. Van ahol van family room és living room is náluk egyszerre? Szóval nem lehet, hogy ugyanarra két megnevezés? De a családi szoba sem rossz szerintem, rájön az olvasó belőle szerintem, hogy ez valami más kultúrában lévő dolog.


Vagy esetleg fordítsd csak szobának vagy nagy szobának.

2020. febr. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

amúgy pl a glosbe szótár ad szöveg példákat. itt látod, hogy összevissza fordítják valamire kontextus függően. Családi szoba is szóba jön.

[link]

2020. febr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igen, sajnos a kettő egyszerre szerepel a szövegben és különbséget tesznek közöttük.


Glosbe-n én is néztem, de nem találtam ennél jobbat. Köszi még egyszer!

2020. febr. 27. 02:18
 4/4 anonim ***** válasza:
A társalgó szerintem szuper fordítás.
2020. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!