Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Száray-könyvek tényleg jók...

A Száray-könyvek tényleg jók emelt szintű történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Mindenki ezt ajánlja itt GYK-n, pedig az oktatásban pl. már nem is használják, mert nem ez a hivatalos tankönyv engedélyt kapott könyv, hanem az OFI-s talán. Meg én nagyon hiányosnak találom. Kidolgozott tételes könyvből tanultam mellette, abban pl. Magyarország az első világháborúban téma 4-5 oldalas anyag, évekre lebontva, hogy mikor mi történt, a Száray-féle könyvben meg csak fél oldalban annyit ír, hogy eleinte villámháborúra készültek, aztán egyre romlott a helyzet stb. megemlít 2-3 frontot példaként, aztán az összeomlást. Ennyi tényleg elég lenne ebben a témakörben? Van olyan, amit meg egyáltalán nem találni meg benne.


Már csak két hónap van érettségiig, és addig még ezt-azt meg akarom tanulni. Eddig a követelmény kb 60-70%-át tudom, meg valamihez hozzá tudok szólni, de azért a hátralévő két hónapban alaposan fe akarok készülni, csak tudnám, hogy tényleg elegendő-e az a könyv, vagy minden részletesen kell.



2020. márc. 6. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gimiben használják a könyv szintén ofis elégnek kell lennie emeltre a Száray féle könyvnek
2020. márc. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


A tisztánlátás végett: a belinkelt könyvekről beszélünk igaz? Ezek vannak meg nekem, csak kicsit korábbi kiadások talán, de ugyanez a borítója. Az I. évfolyam az 2004-es nekem. Az baj? Akkor szerinted ez tutira elegendő, és nem baj, hogy nem részletez minden hadi eseményt A-Z-ig?

2020. márc. 7. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok nekem az új forrás központú könyvek vannak meg ami van a linken azok is jók de nem tudom vannak benne hiányosságok pl magyar demokrácia de nagy részt jó információk vannak benne és ami ki van emelve benne az a lényeg
2020. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huuh köszi a választ, sokat segített, gyorsan meg is rendeltem a forrásközpontú könyvek közül a 10-et és a 12-t (a 11 volt meg egyedül az újabb szériából). A 9-est nem rendeltem meg, az úgyis csak őskor, ókor, azt meg szerintem mindegy miből tanulom. Remélem ez a szűk két hónap elegendő a felkészülésre, amit még nem tudok.

Eddig a régi Száray-könyvekből és a kidolgozott tételes könyvből tanultam, de amúgy gondolom a régi könyv se volt rossz, végülis a történelem nem változott meg az évek alatt, max az eseményeket egy két részlettel kiegészítették, meg kicsit más szerkezedben adták ki a korábbiakhoz képest, amik esetleg nem voltak benne.

Köszi még egyszer!

2020. márc. 8. 08:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok Régi könyv is jó nagyrészt meg a kidolgozott könyv is pl Farkas Judit,Bori István B.Mátyus Gyöngyi féle könyv vagy SG kiadvány is nyugodtan használd a tételes könyvet főleg ha valami a Száray könyvben nem egyértelmű hogy a tematika mire gondol
2020. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer, de inkább megrendeltem, az a biztos. Elvégre ahogy néztem a tavalyi feladatsorban is pl. Száray-könyvből tettek be térképet a feladatsorba, és több forrást is onnan használtak fel. A B. Mátyus Gyöngyi-Bori István-féle könyv a másik, ami megvan egyébként, csak nekem az túl részletesnek tűnik, de sok témát csak abban találtam meg, szóval mindkettő hasznos.
2020. márc. 9. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!