Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint mennyire...

Véleményetek szerint mennyire igazságtalan és felháborító a felsőoktatásban az, hogy a legjobbak nagy része lemarad, a butábbakat meg felveszik költségtérítésesen?

Figyelt kérdés
Felvettek egyetemre, de csak harmadik helyen, ami felsőfokú szakképzés. Turizmus-vendéglátás volt megjelölve az első helyen. 390 pontom volt, nem vettek fel. Nem csináltam meg a nyelvvizsgát, mert azt hittem elég lesz ez így is. Ez az én hibám, bevallom. DE egyszerűen nem hiszem el, hogy az egyik ismerősöm (de általánosságban is beszélhetünk) felvételt nyert a turizmus-vendéglátásra KÖLTSÉGTÉRÍTÉSES formában, ahová 200 ponttal be lehetett kerülni. Ezt egyszerűen nem hiszem el. És az "okosok" azt mondják, hogy sürgősen tenni kell valamit a felsőoktatásért, mert egyre lejjebb kerül a léc. Talán mindenkinek egyenlő eséllyel kellene indulnia nem? Tudom, hogy ebben a világban a költségtérítéses szakok az egyetemeknek a fő bevételi forrását jelentik, és nem is lehet megszüntetni őket, pedig az lenne az a megoldás, amellyel csak a legjobbak jutnának be a felsőoktatásba. Ezért vannak a hülye diplomások, akiknek ugyan megvannak a papírjaik, de semmit sem tudnak, mert valahogy költségtérítésesen apuci meg anyuci pénze átsegítette őket. Nekem sajnos erre nincs lehetőségem, de ha egy pénzes ember lennék, akkor is államilag támogatottra adnám be a jelentkezésem, hiszen a többiekkel erkölcstelen lenne, ha a fizetősre mennék, és úgy jutnák be egy jobb képességű emberrel szemben, aki az államilag támogatottról maradt le éppen. Ez az én véleményem, de kíváncsi vagyok másokéra is, és elnézést kérek azoktól, akik a költségtérítésesre nyertek felvételt. Várom a véleményeket!!!!
2010. júl. 25. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Aki hátszeles meg van lóvéja,fölveszik.


Aki nem befolyásos vagy csóró, az mehet kukásnak.

2010. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, elkeserítő, hogy kik kerülnek be költségtérítésesen egyetemre/főiskolára, de hidd el, ezek nagyrésze ki fog hullani 1-2 év alatt. A másik meg, hogy 390 ponttal bevállalni a turizmust azért elég bátor volt, mikor a legtöbb helyen 400 körüli ponthatárok vannak. Engem felvettek turizmusra, 434 pontom volt, és küzdöttem érte. Azt tudom még tanácsolni, hogy ne foglalkozz másokkal, az ő életük. Inkább foglalkozz a sajátoddal, nyelvvizsgázz, tegyél emelt érettségit, hogy ha esetleg újra megpróbálnád sikerüljön bekerülni.
2010. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Aki tényleg okos, tényleg tesz érte, bejut az államilag finszírozott képzésbe. De van olyan ismerősöm, akinek egyik felvételi tárgyánál (ami pont az emelt volt), irgalmatlanul lepontozták. Ő is fizetősre megy most, de nem mert buta vagy nem érdemli meg, hanem mert tény és való, szemetek voltak vele. Mindennek két oldala van.
2010. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A turizmust olyan egyetemen jelöltem be, ahol tavaly 378 pont volt a ponthatár, ezért gondoltam úgy, hogy azért van reális esély, de nem jött össze.
2010. júl. 25. 14:11
 5/21 anonim ***** válasza:
Engem is oda vettek fel mert amit első 2 helyen volt megjelölve arról lecsúsztam 3 ponttal. Pedig az érettségi nekem sikerült a legjobban az osztályból! Én nem érzem igazságtalannak mert aki tanulni akar annak mindegy, h államin vagy fizetősön van. Van olyan ismerősöm aki államin van de semmit nem tanul !
2010. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem is az egyik osztálytársamat felvették egy olyan fősulira ahol 400-as ponthatárok voltak.Persze fizetősre.A csaj minden érettségije 3as,a suliban is gyenge 3-as volt max.A tanárokat agyonidegelte, órán nem tudott csöndbe maradni,levelezett,diskurált,hangoskodott,evett,úgy viselkedett,mint egy gyerek.Az órákról állandóan ellógott,nem tudott megtanulni pár oldalnyi anyagot se a dolgozatokra...Olyan ostobaságokat kérdezett órán,hogy a tanár meg az egész osztály a szemét forgatva röhögte ki.Kinézetre platinaszőke,szolizott bőr,mükörmök és állandóan rózsaszin ruhák,idétlen viselkedés.Minden buliba ott van.

Kiváncsi vagyok mi lesz vele egy olyan erős fősulin...

2010. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha Te a 390 pontoddal érzed ezt igazságtalannak, mint a "legjobbak nagy része", akkor nincs igazad. Vannak emberek, akiknek ennél több pontjuk volt, mégsem vették fel őket, és jobban járnak, hogy nem itt nyavalyognak, hanem mennek újraérettségizni, vagy nyelvvizsgázni. Én is mondhatnám, hogy milyen igazságtalan, hogy még így is sok hülyét felvesznek egyetemre. Mit szólnál hozzá, ha lecsökkentenék az állami férőhelyek számát?
2010. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem pedig csak irigy vagy, amiért ők megtehetik, hogy kifizetik a tandíjat.

A 390 pontoddal pedig messze vagy még a legjobbaktól.

Elég gyerekesen viselkedsz ahhoz képest, hogy 18 éves múltál. Úgy gondolod, hogy amiért téged nem vettek fel, ezért mindenki menjen a fenébe?

Engem is csak költségtérítéses képzésre vettek fel, a tandíjat pedig diákhitelből fogom fizetni. Nem hiszem, hogy hülyébb lennék nálad, csak mert nem sikerült a legjobban az érettségim (mellesleg 366 pontom lett).

2010. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
Én nem értek veled, abban, hogy csak a buták kerülnek be költségtérítésesre,engem is úgy vettek most fel (és nem vagyok milliomos csemete, sőt...)az utolsó két évben végig 5ös voltam és mégse lett elég pontom ahhoz, hogy felvegyenek államira, mivel az érettségit 39 fokos lázzal sikerült letennem, ami nagyonis rányomta a bélyegét a jegyeimre (pl a matek), de azért sikerült 5ösöket is szereznem. De mivel annó éreztem, hogy nagyon nehéz bekerülni államira (főleg jogon) ezért bejelöltem a költségtérítésest is, amit majd diákhitelből fizetek a szüleim segítsége nélkül, mert szegények örülnek majd ha, amíg távol vagyon nem halok éhen!! Nagyon sajnálom, hogy neked nem sikerült, de nem vagy egyedül és igaza van a többieknek tedd le a nyelvvizsgát, mert az mindig jól jöhet!!
2010. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
Nem szabad hagyni, hogy valakit csak a pénze miatt vegyenek fel! Le a tandíjjal!
2010. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!