Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint mennyire...

Véleményetek szerint mennyire igazságtalan és felháborító a felsőoktatásban az, hogy a legjobbak nagy része lemarad, a butábbakat meg felveszik költségtérítésesen?

Figyelt kérdés
Felvettek egyetemre, de csak harmadik helyen, ami felsőfokú szakképzés. Turizmus-vendéglátás volt megjelölve az első helyen. 390 pontom volt, nem vettek fel. Nem csináltam meg a nyelvvizsgát, mert azt hittem elég lesz ez így is. Ez az én hibám, bevallom. DE egyszerűen nem hiszem el, hogy az egyik ismerősöm (de általánosságban is beszélhetünk) felvételt nyert a turizmus-vendéglátásra KÖLTSÉGTÉRÍTÉSES formában, ahová 200 ponttal be lehetett kerülni. Ezt egyszerűen nem hiszem el. És az "okosok" azt mondják, hogy sürgősen tenni kell valamit a felsőoktatásért, mert egyre lejjebb kerül a léc. Talán mindenkinek egyenlő eséllyel kellene indulnia nem? Tudom, hogy ebben a világban a költségtérítéses szakok az egyetemeknek a fő bevételi forrását jelentik, és nem is lehet megszüntetni őket, pedig az lenne az a megoldás, amellyel csak a legjobbak jutnának be a felsőoktatásba. Ezért vannak a hülye diplomások, akiknek ugyan megvannak a papírjaik, de semmit sem tudnak, mert valahogy költségtérítésesen apuci meg anyuci pénze átsegítette őket. Nekem sajnos erre nincs lehetőségem, de ha egy pénzes ember lennék, akkor is államilag támogatottra adnám be a jelentkezésem, hiszen a többiekkel erkölcstelen lenne, ha a fizetősre mennék, és úgy jutnák be egy jobb képességű emberrel szemben, aki az államilag támogatottról maradt le éppen. Ez az én véleményem, de kíváncsi vagyok másokéra is, és elnézést kérek azoktól, akik a költségtérítésesre nyertek felvételt. Várom a véleményeket!!!!
2010. júl. 25. 13:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Neked az a bajod, hogy ő bekerült, te pedig nem.

Saját pénzén szerintem mindenki azt tanul, amit akar.

Mi lenne erkölcstelen a többiekkel? Épp az lenne erkölcsös, ha nem más pénzén tanulnál. Aki ki tudja fizetni a tandíjat, az tanuljon, amit akar, mit bánom én. Ha hülye, akkor megbukik. Ha épphogy elvégzi, akkor elvégzi, max. nem fogják alkalmazni. Aki pedig összekapja magát, és jól teljesít, annak munkája is lesz.

Sok olyan államis tanuló van, aki csak bulizik, ők mitől erkölcsösebbek?

Az meg a te butaságod, hogy tanulás és nyelvvizsgázás helyett spekuláltál, hogy biztosan nem fog ennyit nőni.

Ezt nem lehet megmondani, hogy hol nő és hol csökken, de a jelentkezők számából lehet rá következtetni.

Tavaly én sem jutottam be, én is el voltam keseredve, de magamat hibáztattam, nem mást. Ismételtem, nyelvvizsgáztam, most happy vagyok, mert álmaim szakjára jutottam be, a legjobb helyre...

2010. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem pedig csak irigy vagy, amiért ők megtehetik, hogy kifizetik a tandíjat."


Irigy? Miért lennék irigy? Anyámék nekem is simán ki tudnák fizetni a tandíjat, pedig egy átlagos anyagi helyzetben lévő család vagyunk. Csak, tudod, én vagyok annyira lelkiismeretes, hogy nem a szüleimre akarom hárítani a terheket, hogy fizessék a tandíjamat. Egész nyáron dolgozom, hogy saját pénzből mehessek majd az egyetemre! ennyi

2010. júl. 25. 16:03
 13/21 anonim ***** válasza:

"Nekem sajnos erre nincs lehetőségem, de ha egy pénzes ember lennék, akkor is államilag támogatottra adnám be a jelentkezésem, hiszen a többiekkel erkölcstelen lenne, ha a fizetősre mennék, és úgy jutnák be egy jobb képességű emberrel szemben, aki az államilag támogatottról maradt le éppen. "


Ha lenne pénzed kifizetni a tandíjat, akkor is inkább mást túrnál ki az államilag támogatott helyről? Pedig lehet, hogy akit kitúrsz, nem tudná fizetni a tandíjat, pedig lehet csak egy ponttal lenne kevesebb neki, mint neked.

Így is nézhetjük a dolgokat, nem?


Inkább örülj neki, hogy azok, akiknek van pénzük kifizetni a tandíjat, nem előled meg a szegények elől veszik el az államilag finanszírozott helyeket.


Amúgy meg többet kell tanulni. Én is háboroghattam volna, hogy akinek van pénze fizetősre menni, annak csak 362 pontot kellett elérnie, nekem meg 421-et. De nem háborogtam, hanem felkészültem az emeltre meg csináltam nyelvvizsgát.


És örülök, hogy legalább én jogosult vagyok ingyen bérletre meg tanulmányi ösztöndíjra. Ugyanis a fizetősök nem kapnak.

Pedig vannak olyanok, akik csak egy ponttal csúsztak le az államiról, és mondjuk hitelből fizetik a tandíjat.

2010. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Erre csak annyit mondok, hogy egy államis nem úgy tanul, mint kellene, mert nem érzi a súlyát, nem úgy mint egy költségtérítéses, és különbenis nem egy olyan eset volt hogy az államist áttették költségtérítésesre, mert nem tanult, nem azt mondom, hogy a költségesek között nincsenek link alakok, de aki mondjuk csak pár ponttal marad le az államiról, az nem érdemli meg hogy bírálják, csak mert ahelyett hogy linkelne egy évet inkább adóságba veri magát, hogy tanulhasson!!
2010. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: ne általánosíts!
2010. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Összefoglalva az egészet én csak azokat a tanulókat akartam kiosztani, akik költségtérítésesre jutottak be, és a középiskolai évei alatt semmit sem tanultak, s épphogy elérték a 200- pontot. Szóval engem ez idegesít, de remélem azért nincs harag!:)
2010. júl. 25. 17:21
 17/21 anonim válasza:
Megmondom őszintén nem teljesen értek egyet veletek sőőt. Sztem nem feltétlenül hülye az, aki költségesre megy. Bár tény és való, hogy van pár szak,ahol röhej a dolog. Pl Károli jog fizetősen 200 pont. De ugyanakkor van olyan hely is, ahová 431 meg 449 pont kell a fizetőshöz. Pl én a Corvinusra megyek gazd és men.-re, de csak fizisre és 441 pontom van és kikérem magamnak azt, hogy hülyének vagy anyuci meg apuci kicsi lányának nevezzenek. Van két nyelvvizsgám abból egy felső meg végig kitűnő voltam, meg van egy fullos 97 es törim és egy 85ös német emeltem. Szóóval sztem nem beszélhetünk általánosságban. Más kül. meg sztem a hátrányos helyzet is pl jogtalan, mert valaki azért ne kapjon 50 plusszat.
2010. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jó, de a kérdező azt írja, hogy a legjobbak nagy része lemarad, ami enyhén szólva túlzás.
2010. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerezz egy kis hátszelet, a támogatottak mindig bejutnak mindenhova.
2010. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Na megint egy 400 pont alatti nyavajgó, aki azt hiszi, hogy a legjobbak közé tartozik.:)
2010. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!