Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint mennyire...

Véleményetek szerint mennyire igazságtalan és felháborító a felsőoktatásban az, hogy a legjobbak nagy része lemarad, a butábbakat meg felveszik költségtérítésesen?

Figyelt kérdés
Felvettek egyetemre, de csak harmadik helyen, ami felsőfokú szakképzés. Turizmus-vendéglátás volt megjelölve az első helyen. 390 pontom volt, nem vettek fel. Nem csináltam meg a nyelvvizsgát, mert azt hittem elég lesz ez így is. Ez az én hibám, bevallom. DE egyszerűen nem hiszem el, hogy az egyik ismerősöm (de általánosságban is beszélhetünk) felvételt nyert a turizmus-vendéglátásra KÖLTSÉGTÉRÍTÉSES formában, ahová 200 ponttal be lehetett kerülni. Ezt egyszerűen nem hiszem el. És az "okosok" azt mondják, hogy sürgősen tenni kell valamit a felsőoktatásért, mert egyre lejjebb kerül a léc. Talán mindenkinek egyenlő eséllyel kellene indulnia nem? Tudom, hogy ebben a világban a költségtérítéses szakok az egyetemeknek a fő bevételi forrását jelentik, és nem is lehet megszüntetni őket, pedig az lenne az a megoldás, amellyel csak a legjobbak jutnának be a felsőoktatásba. Ezért vannak a hülye diplomások, akiknek ugyan megvannak a papírjaik, de semmit sem tudnak, mert valahogy költségtérítésesen apuci meg anyuci pénze átsegítette őket. Nekem sajnos erre nincs lehetőségem, de ha egy pénzes ember lennék, akkor is államilag támogatottra adnám be a jelentkezésem, hiszen a többiekkel erkölcstelen lenne, ha a fizetősre mennék, és úgy jutnák be egy jobb képességű emberrel szemben, aki az államilag támogatottról maradt le éppen. Ez az én véleményem, de kíváncsi vagyok másokéra is, és elnézést kérek azoktól, akik a költségtérítésesre nyertek felvételt. Várom a véleményeket!!!!
2010. júl. 25. 13:57
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
hiába veszik fel.. egyetemen nem fog bentmaradni ha nem birja az elvártat teljesíteni... lehet pénze nem mehet minden vizsgán fizetni az oktatónak
2021. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!