Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek Debrecen VS...

Szerintetek Debrecen VS Szeged a jobb hely továbbtanulás, egyetem szempontjából? Többit lent

Figyelt kérdés
Debrecen 180km-re van tőlem míg Szeged 310km-re. Gyógyszerész szeretnék lenni csak nem tudom hova menjek. Debrecen közelebb lenne de nem volt olyan szimpatikus és a pontok is magasabbak és kollégiumot is nehezen kapnek. Szeged nagyon messze van pedig nagyon szimpatikus helynek tűnik és bekerülni könnyebb valamivel+ kolit valószínű hamarabb kapnék itt.

#továbbtanulás #Debrecen #Szeged ##gyógyszerész ##gytk ##degytk ##sztegytk ##szegeditudományegyetem
2020. márc. 15. 14:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Kedves előző válaszoló, ez egy 2018-as közel két éves cikk, ha megnézed a QC friss rangsorát Szeged Debrecen előtt van.

A kérdezőnek pedig egy újabb érv Szeged mellett: a Debrecenben végzetteknek annyira béna a talárja, az a kis sapka te jó ég. Visszataszító.

Amit pozitívumként tudok felhozni az Unideb mellett, hogy ha jó tanulmányi eredményed van Debrecenből ki tudnak küldeni az Usa-ba egy félévre tanulni. Elég szuper kis lehetőség.


Egyébként ha a legelitebb képzőhelyre akarsz menni akkor válaszd Pestet, nem azt mondom, hogy a legjobb, de Magyarország egy erősen főváros központú országként, egyértelmű, ha magas fizetést és a közforgalmnál túlmutatò munkát szeretnél akkor ide jössz. Pécsen jó a diákélet és rengeteg a külföldi hallgató, az egyetemnek jó külföldi kapcsolatai vannak, így ha külföld felé kacsingatsz, akkor jó megoldás lehet idejönni. Szeged szuper város, az egyetem mindig is a Sote-val vívott az elsőbségért, az pedig biztosan kijelenthető, hogy min. a 2. Legjobb gyógyszerész kar az országban. Debrecen nekem sosem volt opció, és a statisztikák szerint is sereghajtó.

2020. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
13%

Azzal kezdtem az előzőkben: ezek a rangsorok száz helyezés fölött közel sz@rt sem érnek!

Igen sajnálatos, hogy ez nem jutott el a tudatodig, ezt rendezd el magadban...

Az, hogy a linkelt cikk 2 éves, olyan nagy eltérést nem jelenthet, mert az, hogy (esetleg) Szeged és Debrecen helyet cserélt a 400-ik helyen... hát, enyhén szólva is szánalmas vélemény (te nem tettél az állításod mellé linket, de nem is kell...)

Ha valóban elit és jó egyetemre akarsz menni, akkor ne Magyarországon keress egyetemet!

(különben a DE iszonyúan gazdag egyetem, nagyobb az éves költségvetése mint egész Szeged városáé...)

2020. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%
Magyar viszonyok kontextusában vizsgáltuk a helyzetet, amíg a kérdező legnagyobb problémája az, hogy Szegedet vagy Debrecent válassza-e addig nem érdemes külfölddel dobálózni, az, hogy pedig valóban megéri-e külföldön tanulni külön lapra tartozik, és sokáig lehetne erről vitatkozni, és a QC rangsor létjogosultságához is. A kommentem egy reakció volt az eltalad hozott elavult példára.
2020. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék se külföldön tanulni, sem Pesten és Pécsen. Debrecen vagy Szeged jöhet szóba esetleg ha ezek nem jönnek össze lehet beírom még Pécset.

Szeged 320km ami elég sok ugye, de kari kollégium alacsonyabb ponthatár nagyon közvetlen, kedves emberek és város.

Debrecen közelebb van 170km viszont kollégiumba nagyon nehéz bekerülni mert a szociális helyzet alapján megy Legfobbkeppen És a ponthatar is magasabb.

Nem tudom hogy számít e mit hanyadiknak írsz be , abba hogy hova vesznek fel. Tehát nézik azt is hogy 1 v 2. ? És ha ugyanannyi a pont akkor aki elsőnek írta előtérbe helyezik?

2020. márc. 18. 10:23
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Mérlegeld a dolgokat.

Szeged valóban szép és rendezett, de egyáltalán nem a jövő városa. Hiába az egyik legjobb egyetem az országban, nem véletlen hogy az elmúlt években meredeken elkezdett csökkenni a hallgatói létszám az SZTE-n, hiába van meg a színvonal.

Ettől függetlenül a diákélet rendben van, de ha helyben akarsz karriert akkor Szeged felejtős, pláne gyógyszerészként mert helyben kitermeli az embereket többszörösen is, van egy kicsike gyógyszergyára, meg még 1-2 még annál is kisebb.


Ha a karrierre akarsz gondolni Debrecen tutibb. Nem véletlen hogy arra viszont nőtt a hallgatói létszám, a jövőben az egyik legjobban menő település lesz, mert ezerrel beruháznak, és fejlesztenek. Ja és: Teva, Richter Gedeon.


A DE pedig nagyobb költségvetéssel rendelkezik mint komplett Szeged önkormányzata. Ahol pénz, ott jövő.

2020. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
24%

Ha érzelmi alapon döntesz, akkor Szeged!

Ha ésszel, akkor Debrecen!

Debrecenben van/lesz munkahelyed, Szegeden nem biztos.

2020. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
95%
A városokat kéne megismerned, de pl. édes mindegy, melyik a szebb, melyikben van gyógyszergyár. Ha közelebb van az nyilván nagy előny, ezt majd meg fogod látni egyébként. Ugyanúgy meg fogsz ismerni új embereket, új beülős helyeket, egyetemi életet, tanárokat, szóval szerintem bármelyiket választhatod, úgyis meg fogod szeretni, én pl. amikor ide jöttem fél évig utáltam Debrecent, de az emberek miatt már szeretem, mert sok jó barátom van itt. Szerintem mindkettő elég híres egyetem, gyógyszerészeti/orvosi mindkét helyen erős és színvonalas. Debrecenben sokkal könnyebben kapsz kolit viszont ez igaz.
2020. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

Miért Debrecen? Gyógyszerész az csak gyárban gondolkozhat? Ne legyetek már tufaagyúak...

Igen, Debrecenben gyorsabban kap kolit. De melyiket?😂 Marku 3-at!🤣


Ráadásul nem orvosira mész, ezért erősebben elgondolkodnék a választáson, mivel akkor már valamilyen szinten számít a munkáltatónak hol végzel. Én a semmelweisi-szegedi irányt javaslom. A várost, a hangulatot, az egyetemi életet pedig össze nem lehet hasonlítani! Debrecen egy koszos, piszkos, szürke panelekkel teletűzdelt, talán az ország legrondább városa. Szeged Magyarország ékszerdoboza. Egyszerűen nem egy szint Szeged és Debrecen! Tudom fáj a debreceni főnixeknek, amit írok. Kár, hogy nekem van viszonyítási alapom. Életem legszarabb időszaka volt a debreceni. Ez van.

2020. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%

"A DE pedig nagyobb költségvetéssel rendelkezik mint komplett Szeged önkormányzata. Ahol pénz, ott jövő."

-

"(különben a DE iszonyúan gazdag egyetem, nagyobb az éves költségvetése mint egész Szeged városáé...)"



Erre azért rohadtul nem lennék akkor büszke, ha igaz! De végül is nem csodálkoznék. Az a város, mely tövig benyalt a mindenkori kormánynak. Rendszerváltás után stabil baloldali, majd a jobboldal győzelme után hirtelen stabil jobboldali lett. Ha ez így van, hogy nagyobb a költségvetése, mint Szegednek, akkor mélységesen szégyellném magam az egyetem vezetése helyében, mert úgy néz ki rohadt nagy rablók! Az egész klinikatelep egy hatalmas nagy betontömb, kívül felújítva, belül meg minden rozoga. Vizes falak, omladozó vakolat. Belgyó klinikán egyszer félbe kellett szakítani az órát, mert a csepegett a mennyezetről a víz, balesetveszély miatt...és akkor még nem beszéltem a törött, igénytelen, büdös WC-kről, ahol természetesen sosincs szappan. Meg bírtam, hogy az összes épület kívül 2015-ös, belül 1815-ös. Elméleti Tömböt és a Markusovszky III. kollégiumot meg sem merem említeni...

2020. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

19 - én írtam hogy a Debreceni Egyetemnek nagyobb a költségvetése mint Szeged városáé.

Olvastam, íme:

[link]

"Növekedett a költségvetési főösszegünk – 184 milliárd forint–, a mérlegfőösszeg jelentősebben növekedett – 94 milliárd forint –, a munkajogi létszámunk megtartottuk” – emelte ki Bács Zoltán kancellár.

[link]

"Elfogadta a szegedi önkormányzat költségvetését 78,275 milliárd forintos főösszeggel pénteki ülésén a város közgyűlése." - (ez meg pont a fele a Debrecen városi költségvetésnek)

Én csak beírtam azt amit olvastam, aztán mindenki azt ír, gondol, mond amit akar.

Ez a tényeken nem változtat.

2020. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!