Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 2020-as érettségi meg lesz...

A 2020-as érettségi meg lesz tartva?

Figyelt kérdés
Szokott időben?
2020. márc. 31. 02:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Az kizárt, mert nem tudom. - hogy a klasszikus idézzem (fiatal vagy még, de gondolom, tudod, ki Szalacsi)


Kizártnak tartom! Május 4-ére több ezer beteg lehet az országban, jelenleg korlátozzák a kijárást. Józan ésszel gondolj bele, milyen botrány lenne abból, ha a kormány úgy döntene, hogy 160 ezer diákot, 50 ezer tanárt, kisegítőt, takarítót arra kényszerít, hogy május 4-től két héten át (szóbelik ugye) minden nap utazzon az iskola és az otthona között. Ehhez ugye a kormánynak biztosítania kell a diákok védelmét - tehát különbuszok, biztosítania kell, hogy 1,5 méterre álljon egymástól minden diák, hogy ne fertőzzék egymást ÉS OTTHON a szüleiket, biztosítania kell a védőfelszerelést közel 300ezer embernek, biztosítania kell a legkisebb faluba is 1 emberét a buszt, hogy be tudjon menni és ne fertőződhessen, minden nap fertőtlenítenie kell az iskolákat, ahol érettségi folyik (az összes középiskolát), biztosítania kell az élelmezést stb... soroljam? És akkor még ott van, hogy a szülők nem biztos, hogy örülnének, hogy a járvány közepén a gyerekük tömegbe megy! Szóval... ha így átgondolod, ismerve kormányunk eddigi teljesítményét,te mennyi esélyt látsz arra, hogy ezt bortány, és tömeges fertőzés nélkül meg tudnák oldani?


Én azt mondom, eltolják. Nem tehetnek mást. Bezárják az iskolákat akkor, amikor még nincs járvány és kinyitnák 160 ezer diáknak a járvány közepén? Gondolj bele mekkora hülyeség lenne ez!

2020. márc. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is igy gondolom.
2020. márc. 31. 07:06
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Az a gond, amúgy, hogy kormányunktól bármi kitelik! Tehát az is lehet, hogy vannak olyan hülyék...
2020. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Logikus amit az #1 ír, de pár napja még azt mondták, hogy egyelőre nincs olyan tényező, ami miatt ne lehetne megtartani.


Szvsz. pár hetes csúszás tűnik reálisnak június eleje-közepe, aztán az írásbeli-szóbeli közötti időt (ami ugye normál esetben kb. másfél hónap) összehúzni mondjuk 2-3 hétre, a felvételi határidőt is kitolni kb 2-3 héttel mondjuk augusztus elejére.

Arra a esetre, ha még a nyár közepén is küzdeni fogunk ezzel, akkor meg megtartják szeptemberben, egyetemre meg mennek az emberek februártól. De évismétléssel nem kell számolni.

2020. márc. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyományos formában a szokott időben nem lesz megtartva az érettségi ! Mindenkinek azt mondom, hogy tanuljon mert szükség lesz rá ! Meg még bejön az egyetemi felvételi és az újraérettségizők problematikája !
2020. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lesz, de nem májusban. Én is az 1. válaszoló véleményét osztom. Én eddig a tömegközlekedésre nem is gondoltam, de tényleg azt is meg kellene szervezni (úgy tudom, sok helyen nyári menetrend van most).


Ráadásul ha mindent számolunk, akkor az írásbelik 4 héten át zajlanak és szerintem kiszámíthatatlan előre ennyi időt bevállalni (pl. 1 hónapja szerintem még senki nem gondolta Mo-n, hogy bezárnak az iskolák meg minden, ugyanilyen kiszámíthatatlan lenne május elején megjósolni, hogy minden írásbeli zavartalanul lemehet.


Most az intézkedések miatt állunk “jól”, nem fogják ezt felfüggeszteni 1 hónap múlva. Én a szétültetéses módszert sokáig alternatívnak láttam, de belegondolva szerintem az is rizikós. Meg akkor eleve sokkal több felügyelőtanárra lenne szükség. Normál esetben is 1 osztályt 2-3 csoportra ültetnek szét, akkor most ennek a duplájával kellene számolni és az sem érne sokat szerintem, az meg kivitelezhetetlen, hogy 2 padsort kihagyva üljenek a diákok, mert akkor kb. 6 ember jutna egy teremre.


Másik lehetőség: május 4-én összeszedik az érettségizőket és a szóbelik végéig nem engedik ki őket. Ki szavaz erre? :D

2020. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább arra voksolnék, hogy aki úgyse akar továbbtanulni, annak legyen lehetősége elfogadni az év végi jegyeket érettségi eredménynek, vagy aki jól tanult annak is. Ellenben tényleg jó lenne tudni, hogy mi lesz az érettségivel konkrétan, én is jelentkeztem újra emeltre, s azért 40 000 forint nem kevés pénz, plusz bele is fektettem az időm nagy részét. Gondolom vagyunk ezzel páran. Bár nem dűlne természetesen össze a világ, ha kitolódna 1-1.5 hónapot a dolog, csak tényleg jó lenne valami konkrétum.
2020. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sőt természetesen akkor se, ha akár 1 évet csúszna a dolog. Ez most sajnos egy ilyen szitu.
2020. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
40%

Sajnos az évvéigi jegyét mindenki megkapja megoldás sem lenne jó. Annak nyilván kb mindegy aki nem akar továbbtanulni, de az egyetemeken mindenhol túljelentkezés van, és pont azért van az 500 pontos rendszer hogy jó nagy differenciák legyenek az emberek között, és nagyon kevés embernek legyen pontosan ugyanaz a pontja. Tehát ha mondjuk van egy szak ahol tegyük fel maximum 100 férőhely van, és az állam azt mondja hogy a minimum pont monduk legyen 400, akkor az alapján fogják megállapítani a végleges pontot, hogy max 100 tanuló férjen bele. Tehát pl ha 430 pontja van 60 diáknak, de 420 már 150 tanulónak, akkor pl 426 pont lesz a hatá amibe beleesik pont 95 tanuló.

Ezzel az egésszel csak odaakartam kilyukadni, hogy a jegyes rendszerrel rengeteg embernek lenne ugyanaz a pontja, és 500 emberből nem sorsolhatod ki azt a százat aki bekerül, es azt a 400-at aki nem.

Meg ugye ott a kitűnők problémája, akik önmagukban kitöltenék a helyek kb 40 százalékát :/, és az érettségin (tisztelet a kivételnek) de sokszor ők azok akik magukhoz kepest sokkal gyengébben teljesítenek. Azoknak meg így esélyük sem lenne bekerülni akik nagyon okosak, de vagy nagyon lusták, vagy csak leszarják a jegyeiket, de 80-90 százalekos érettségit írnának.


Én is idén érettségizem (remelhetőleg) apukám régen az Educationak dolgozott (ők haterozzak meg az egyetemi pomtokat), tőle tudom ezeket.

2020. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A legtöbb szakközépben nagyon kevesen tanulnak tovább, így nekik lehetne lehetőségük elfogadni. Így kevesebb ember lenne összezárva, ezzel is csökkentve a veszélyt.
2020. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!