Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet még belőlem? (Pályavá...

Mi lehet még belőlem? (Pályaválasztás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, tudom... van még időm.

De akkor is érdekelne, milyen lehetőségek állnak előttem. Az iskolában is sokszor azt mondogatják a tanárok, hogy itt vagyunk lassan 11.-esek, szóval jó lenne már kitalálni milyen irányban mozogjunk tovább. Szóval mesélek egy keveset magamról:

17 éves lány vagyok. Rendkívül tág az érdeklődési köröm, mondhatni majdnem minden érdekel. Nem vagyok bezárkózó vagy visszahúzódó, nyitott vagyok és könnyen ismerkedem bárkivel, nem félek - a pókokon és a magasságon kívül - semmitől. :D Nem vagyok izgulós (most már), szeretek beszélni emberek előtt, előadásokat tartani, szerepelni. Rengeteget olvasok különböző témákban, érdekel az önfejlesztés, a tanácsadás, művészetek. Zenélek is több hangszeren, rajzolok, festek, fotózok, énekelni tanulok, írok. De ugyanígy érdekel az informatika is (csak hogy egy távolabbi témát is említsek). Szenvedélyem az, hogy új dolgokat próbáljak ki az élet különböző területein, és nem szeretem a monoton dolgokat. Nem vagyok az az egy helyben ülős típus, mindig csinálok valamit, rengeteget mozgok, lovagolok, a lovaim és a többi állatom körül nagyon sokat tevékenykedem. Szeretek iskolába járni és emberek között lenni. Újabban a filmipar az, ami nagyon megfogott, a háttérmunka, pl szívesen bánnék a kamerával is. Nagyon pozitív vagyok, örülök mindennek és mindenkinek. Egyedül a számok világa az, ami hidegen hagy. Valami olyan foglalkozásról álmodom, ahol majd sok ember megismerhet, vagy segíthetek az embereknek akár lelkileg vagy testileg.

Szerintetek milyen úton lenne érdemes próbálkoznom? Milyen lehetőségeim vannak? Tudom ez elég kevés infó arról, hogy pontosan meg tudjátok mondani a választ, bár olyan pontosan nem is lehetne, hisz azt csak én tudom. Mégis, valami irányra lennék kíváncsi, mire gondoltok. :) Az online tesztek nem jöttek be, sok konkrét foglalkozást dobtak fel de egyik sem volt kedvemre való. Szóval jöhet minden, bátran, hosszan, mindenhogy! :D Előre is nagyon szépen köszönöm.



2020. ápr. 3. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én gyógypedagógiára adtam be a jelentkezésem,de szerintem neked is így a pszichológia irány nagyon jó lenne mivel nyitott vagy,akarsz segíteni és szeretnél emberekkel foglalkozni.

De mivel ott van a rengeteg mozgás ezért én eltudnálak képzelni egy remek idegenvezetőnek is,mert ezekszerint energikus vagy és a nyitottság miatt az emberekhez barátságosan viszonyulhatsz (szerintem),na meg tényleg világlátó munka,ugyanakkor azt mondom a szórakozás kategóriába tartozik,mert a jókedv fenntartása is fontos lehet.

A filmipar egy nagyon jó elképzelés ám bizonytalan. Ennél én nem ajánlom az iskolát. Nekem is óriási álmom lenne,de én majd egyszer lehet külön próbat teszek és ha te is unod az életet,lehet megérné. Én igy leírás alapján kamerásként nem tudnálak elképzelni vagy csak én gondolom kicsit monotonnak azt a szakot,de a rendezés vagy a színészi pálya már sokkal pörgősebb és kreatívabb.

Az állatorvosi sem lehet szerintem egy rossz célpont,bár ott inkább az állatok felé kell ,,nyitni".

Meg persze van a tanácsadó szak,de hogy őszinte legyek neki fogalmam sincs milyen lehet a munkája vagy mégis mit csinál (ha már előadás) 😂 ugy hogy ez egy bizonytalan rész.


Remélem valamit segítettem,ezek így leírás alapján az én meglátásaim:) (Egyébként szerintem nem korai,minél előbb tudod annál jobb,mert jelentkezésnél kétségek lehetnek és meggondolatlan döntések)

2020. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a kommunikáció és médiatudományt ajánlom.
2020. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a leveled után azt javaslom, hogy gyógypedagógus, pszichológus vagy médiával kapcsolatos lehetőségek után néznék. De te döntesz ebben tökéletesen igazad van.
2020. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ment a zöld pacsi :) Kicsit nézelődök azokon a területeken, amit írtatok, köszi. További válaszokat szívesen fogadok!

2020. ápr. 6. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is média/kommunikáció irányba mennék tovább a te helyedben, szerintem a rendezvényszervezés is passzolna hozzád
2020. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!