Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs tanulói jogviszonyom,...

Nincs tanulói jogviszonyom, szintemelő érettségit tennék. Most a jelenlegi helyzetben tehetek érettségit vagy nem?

Figyelt kérdés
Két éve leérettségiztem, idén emeltezni-szint emelő vizsgát szerettem/szeretnék tenni egy tantárgyból. Az utolsó információim szerint, pontosan az én helyzetem nincs leírva sehol, illetve semmilyen cikket sem láttam róla eddig. Azt tudom, hogy előre hozottat nem tehetnek a diákok, illetve, hogy csak a végzős évfolyamosok érettségizhetnek. Logikus következtetés azt feltételeznem, hogy mivel nem vagyok végzős diák, ezért májusban én sem érettségizhetek?

2020. ápr. 16. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Engem is érint a dolog, de komolyan nem értem, hogy miért kérdezitek meg ezt századjára is?! Mindenki ugyanannyit tud, és amíg nem jön ki a hivatalos írásos tájékoztatás, addig nem is fogja tudni senki megválaszolni ezeket a kérdéseket...
2020. ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

24.hu szerint akinek kell felvételiként az szintemelőzhet.

Hivatalos infó tudtommal még nincs kint, hiteles forrást én se tudok mutatni.

2020. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, első neked is igazad van persze. Végig sem olvastam az előttem kérdezőket csak feltettem az enyémet. Attól függetlenül ha meg van az írásos kiadvány, légyszíves linkeljétek be nekem ha eszetekbe jut.
2020. ápr. 16. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:

"Megtarthatóak ugyanakkor azok a szintemelő vizsgák, amelyek a felsőoktatási felvételiben való részvételhez szükségesek."

Forrás: [link]

2020. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hvg:


"a kormány úgy döntött, idén csak azok érettségizhetnek, akik végzősök"


[link]

2020. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előrehozott érettségiket idén nem tartanak, de szintemelő érettségit a végzős évfolyamoknak (csak nekik) igen.


[link]

2020. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!