Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati formázással, a...

Szakdolgozati formázással, a lábjegyzettel kapcsolatban az alábbiakban tanács (sürgős)?

Figyelt kérdés

Két dolog miatt szeretnék itt segítséget kéni, mivel, akinek kellene, nem segít. Már nem tudok, hova fordulni. Az első és a második is lábjegyzetre vonatkozik:

Van egy olyan kitétel az ,,Idézetek" pontnál, ami azt tartalmazza, hogy z idegen nyelvű forrásból a főszövegben eredeti nyelven kell idézni, de a fordítást lábjegyzetben kell közölni.

Na, most, ha jól értem, akkor, ha van egy mondat és mondjuk annak a másik fele (csak példa) idegen nyelven van, akkor a másik felét idegen nyelven fogják olvasni és a magyar menjen le lábjegyzetbe:? :D

Illetve, ilyen esetben, fel kell tüntetnem ugyanúgy a lábjegyzetben a weboldalt, könyv címét...stb. külön, vagy egybe...?

Erre előre is köszönöm a választ.

Második: Lábjegyzetben, hogyan mutatom be a könyv címét, mert két verzió van. Van a teljes, ami Irodalomjegyzékbe meg, tehát: szerző, cím, második cím, kiadó, kiadás éve, oldal...stb és van egy rövid, ami meg van adva nekem is és az úgy szól: szerző, könyv cím, oldalszám.

Ami bezavart, hogy két lehetőség van: az egyik, amit írtam, a másik, hogy szerző, évszám, cím, oldal.

Na, most akkor hogy csináljam jól?


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!! :))))



2020. ápr. 23. 13:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést az estleges helyesírási hibákért, siettem
2020. ápr. 23. 13:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Az idézetes rész szerintem arra vonatkozik, ha valakitől idézel mondjuk egy híres mondatot vagy ezen a szinten, akkor azt eredeti nyelven kell, és lábba a magyar fordítást.


A másodikat nem értem.

2020. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!