Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy döntsek?

Mit tegyek? Hogy döntsek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, februárban jelentkeztem egyetemre, 3 szakot jelöltem meg a probléma viszont az, hogy mind 3 tetszik. És mindegyikben tökéletesen eltudom magam képzelni. Viszont amit első helyre jelöltem az 4 éves képzés, nem egyszerű szak és valószínűleg az órarendem mellett nem fogok tudni dolgozni plusz gyakorlatok is vannak. Sajnos ebből csak nappali van itt, viszont más egyetemen van levelező képzés is - ha egyáltalán átvesznek.

A második egy laboros FOSZK, ami 2 éves és levelező. Így dolgozni tudnék mellette.

És harmadik helyen egészségturizmus szervező van ami szintén nappali de lehet kérvényezni, hogy átvegyenek levelezőre és 3,5 éves.

Megmondom őszintén az elsőbe (radiográfia) látom a legnagyobb lehetőséget mind fizetés és munkakeresés szempontból de félek, hogy nem tudnék mellette dolgozni és nem akarok évekig függeni a szüleimtől.

A szervező is nagyon tetszene mert érdekel a turizmus is, több nyelvet beszélek viszont félek, hogy nem lenne vele munkám.

Tudom, hogy nekem kell döntenem de nehéz. Főleg úgy, hogy nem csak magamat kell néznem mert x időn belül lesz saját családom és elkell látnom őket.


2020. máj. 2. 11:21
 1/2 anonim válasza:

Én úgy gondolom, hogy próbáld meg azt, ami a jövődre nézve a legjobb. Lehet, hogy az első mellett, amit jelöltél nem lesz időd dolgozni, így úgymond a szüleidtől kell függened, de miután lediplomáztál elég hamar tudsz munkát találni, valamint a pénz és az idő is megtérül majd, amit az oktatásodba fektettetek. Sokkal jobban el tudsz helyezkedni majd a későbbiekben, és igazából az a legfontosabb, hogy szeresd, amit csinálsz. Ez csak az én véleményem, dönts úgy, ahogy jónak látod, kérd ki a barátaid véleményét ez ügyben, hátha valami okosabbat tudnak mondani, mint én.

19/L

2020. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Igazából érdekel, hogy más, hogy látja. Még van egy kis időm, hogy ha sorrendet szeretnék módosítani:)

2020. máj. 3. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!