Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtetek tanulni az...

Ti mikor kezdtetek tanulni az érettségire?

Figyelt kérdés

Ugyan tőlem még nagyon messze van, de már most izgulok, hogy mi van ,hogyha annyit kell tanulnom hogy nem tudok felkészülni rendesen.

Kinek hányas lett az érettségi-je?



2020. máj. 5. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében írásbelire nem tanultam/tunk semmit, jártuk le a Balatonra, meg moziztunk. szóbelire ímmel-ámmal, mert akkor mutatták be a Star Wars special edition-t a mozik és azt néztük éjjel-nappal, meg buliztunk és így lett egy erős négyes érettségim, amivel persze fel is vettem egyetemre, mint a szél.
2020. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy ez nem a kérdésedre ad választ, de azért leírom, hátha segít. Nyelvekből, informatikából és újabban már természettudomámyos tárgyakból is lehet elörehozottan érettségizni. Ha ezt csinálod, akkor később már kevesebb tárgyra kell tanulni, és így kevésbé lesz nagy az anyagmennyiség és a nyomás rajtad.
2020. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

en irodalomra nem keszultem kulon, hanem a tanarunk evente feladott egy ket ervelest, elemzest, azokat megirtam.

matekbol jartam tanarhoz, es minden heten 12.ben megoldottam egy erettsegi feladatsort.

toribol emeltre megyek holnap, es november ota ismeteltem, plusz megcsinaltam az ossze erettsegit 2017 utan (akkor valtozott tehat az elozoeket azert nem)

angolbol emelteztem elorehozottan, megcsinaltam minden feladatsort, es oran gyakoroltunk szobelire

nemetbol elorehozottan csinaltam, megcsinaltam minden feladatsort, es jartam tanarhoz kulon is.



angol emelt 93%

nemet kozep 89%

a tobbit meg nem tudom, mert most irtuk meg, de szerintem mindegyik egesz jol sikerult.

2020. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amiből emeltezni akarsz, érdemes elmenni felvételi előkészítőre már szeptembertől. Egyébként az iskola felkészít, lesz bőven ismétlés.
2020. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Wow, nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Igazából Németből és infóból szeretnêk emeltezni, de lehet, hogy ez még változni fog.
2020. máj. 5. 14:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Irodalomra vasárnap néztem át az érvelés, verselemzés és a novellaelemzés felépítését.

Matekra már múlthéten gyakorolgattam, még most fogok törire átnézni pár dolgot.

Nem erőltettem meg magam. :'D De szerintem jól sikerültek eddig az írásbelik

2020. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
72%

Magyar: 88%

Matek: 83%

Angol: 90%

Tori: 86%

Biosz emelt: 80%

Kemia emelt: 70%


es... nem az egesz eleted mulik rajta nyugi :)

2020. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kémiából emelteztem annak idején, arra azért készültem rendesen, mert szerettem volna jó érettségit írni.

A matekra kb. márciustól készültem, hogy amikről tudtam, hogy picit nehezebben megy, azokból oldogattam plusz feladatot, megírtam pár feladatsorból az ezekkel kapcsolatosakat.

Nyelvi érettségit előrehozottan írtam.

Töri/magyarra nem tanultam semmit külön, töriből az utsó évben mi sok ismétlődolgozatot írtunk a szokásos anyagon felül, azért az sokat segített nagyon.

Szóbelikre az emelten kívül voltak konkrét tételek, azokat megtanultam, ennyi.

Az emeltem lett így a legrosszabb (90%), a matekom a legjobb (98%) érettségim.


Szerintem ha tudod, hogy mi az, ami esetleg nehezebb számodra, ott érdemes több érettségit írni gyakorlásként, mert a feladatok jellege nagyon/témakörök ismétlődnek azért évente.


Szerintem ne izgulj miatta, sok sikert! :)

2020. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gratulálok mindenkinek!
2020. máj. 6. 16:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Földrajz emeltre novemberben kezdtek készülni. A többire meg csak úgy néha-néha. Majd kiderül elég volt-e ennyi rà nekem :D
2020. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!