Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tegyek bioszból emelt szintű...

Tegyek bioszból emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés

Bionikán szeretnék továbbtanulni. Azt tudom, hogy matekból erősen ajánlott emelt szintűt tenni, arra készülök is, viszont még szeretnék 1 emeltet tenni, hogy meglegyen a 100 többletpontom. Bioszból tudok a legtöbbet a választható tantárgyak közül, de úgy vettem észre, erre a tudásra lesz a legkevesebb szükségem az egyetemi évek alatt (főleg az elején).

Szerintetek amíg még lehet, válasszak más tantárgyat? (Ami valszeg fizika lenne a jelenlegi tudásom alapján)



2020. máj. 7. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Tegyél.
2020. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

öhm, oké? és indoklás?

értem én, hogy a fő kérdésre abszolút korrekt ez a válasz, de a magyarázatot is olvasva (amiben kifejtem a kérdést), egyáltalán nem hasznos egy odavetett "tegyél"

2020. máj. 7. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt se árultad el, hogy hány év múlva akarsz egyetemre menni...

Egyébként ha a bekerülés a cél, akkor szerintem abból tegyél, amiből a legnagyobb eséllyel tudsz a lehető legtöbb pontot szerezni. Ha meg a bentmaradás is cél, akkor azt is tanuld mellette, ami meg a bentmaradáshoz fog hozzásegíteni. Tehát bioszból tegyél emeltet, de mellette toljad a fizikát is ezerrel.

2020. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! 11es vagyok, jövőre szeretnék jelentekzni egyetemre.
2020. máj. 8. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Tényleg a bioszra lesz legkevesebb szükséged.

1 év alatt szerintem nehéz lenne fizikából vagy kémiából emelt szintre felhozni a tudást (vagyis nem tudom, honnan indulsz), DE ha képes vagy úgy elsajátítani, hogy sok pontot szerezz vele, akkor ajánlanám a fizikát.

A matek nagyon jó választás!:)

2020. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És akkor az egyetemi induláskor elég lesz kémiából és fizikából egy erős középszintű tudás, hogy átmenjek az év eleji felmérőkön, és ne legyen túl húzós a tempó?

Igazából attől tartok egy kicsit, hogy nem fogok átmenni az év eleji szintfelmérőkön, és pluszba tantárgyakat kell felvennem mateból/kémiából/fizikából + nehéz lesz felvenni a ritmust a többi matekes-fizikás tárgyból.

2020. máj. 11. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Elég lesz bőven. Közép szintű tufást kérnek. Azért menj el a felkészítőkre is, és nem lesz gond😊
2020. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!