Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 6 évesnek valóban korai még a...

6 évesnek valóban korai még a szorzásokat tudni?

Figyelt kérdés

Idén megy elsőbe, mivel elvesztettem a munkámat van időm tanítgatni a gyermeket. Összead, kivon ezres nagyságrendig, megtanítottam szorozni is, ebből még az egyszerűbbeket, pl 3x25, ilyesmi.

Feleségem szerint teljesen felesleges, mert unatkozni fog az iskolában, inkább tanítsam írni olvasni, mert még csak 10 betűt tud.


2020. máj. 19. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
olyan különlegesek vagytok!
2020. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem korai, de az is igaz,hogy szorzás talán 3. osztályos tananyag. Viszont ha a gyermek élvezi és érti akkor csinálja. Nem baj,ha többet tud , mint a kortársai.
2020. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ebben semmi különleges nincs. Csak majd a tanítónéni fog tőle idegbajt kapni.
2020. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Öt éves koromban tudtam az egyszeregyet, az iskolában sosem unatkoztam.
2020. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
ELárulnád, hogy minek tanítod ilyesmire? A gyerek szeretné és érdeklődik, vagy inkább a te rögeszméd? Mert nagyon nem mindegy...
2020. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 éves korában már könyvet olvasott, ez apai ágról való képesség. Iskolában mégsem unatkozott, másféle kis feladatokat is kapott. Számolásban is előrébb tartott. Sosem erőltettünk semmit, nagyon érdeklődött a betűk és számok iránt.
2020. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szívesen foglalkozik vele a gyerek, nyugodtan tanuljatok együtt. Nem kell attól tartani, hogy unatkozni fog, sőt, nagyon élvezni fogja, hogy ő ezeket már tudja.
2020. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat. Ő kéri, hogy írjak neki nehezebb feladatokat, mert túl könnyű, meg magától is elkezd számolni sokszor, néha csak fejben, valamikor le is ír feladatokat és megoldja. Az írás/olvasás nem érdekli annyira, arra rá kell beszélnem, hogy tanuljunk kicsit. A számolást viszont, mint egy játékot, annyira élvezi.
2020. máj. 20. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!