Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A választott szakmám meg...

A választott szakmám meg fogja változtatni a személyiségemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mennyire igaz az, hogy a válaszott szakma megváltoztatja az ember személyiséget/ viselkedését? Pl. szerintem a legtöbb orvos merev személyiségű. Vagy (szinte) minden pszichológus befásult és szinte soha nem mosolyog.


Tudom, ez nagyon nagy hülyeségnek hangzik, de tartok tőle, hogy ha felvesznek a jogra és később ügyvéd fog belőlem válni, akkor a személyiségem is megváltozik. Lehet soha nem fogok bízni senkiben olyan szinten... Akiket láttam jogászokat mindegyik olyan...merev volt. Én meg nem szeretnék az lenni, szeretném megtartani a kedves és cserfes személyiségemet.



2020. jún. 1. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

változtathat rajta, fejlesztheti egy bizonyos irányba. de egyébként életkorilag akkor fejlődik a személyiség, amikor egy bizonyos szakmát tanulunk.

kicsit olyan mint a tyúk és a tojás.

2020. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem befolyásolja a közeg, amibe belekerülsz és alapból a személyiséged is befolyásolja, hogy mit választasz. De még szakmán belül is vannak különbségek. Én pl. ötödéves vagyok orvosin, radiológus szeretnék lenni és érezhetően közelebbinek érzem magamhoz a radiológusok és a belgyógyászok személyiségét, mint mondjuk a sebészekét. De attól, hogy jogász leszel, maradhatsz kedves és nem kell merevvé válnod.
2020. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem, hogy bármit változtam volna attól, hogy jogász lettem, sem amikor később ügyvéd.


Ami változáson az ember keresztül megy az inkább a felnövés, idősödés. Vélhetően egyébként is megtörténne.


Én nem vettem észre, hogy minden jogász merev lenne. Sőt.

2020. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem minden esetben igaz mert nekem van fiatal körzeti orvosom és neki van 2 fia nekem 1 lányom és véletlenül össze futottunk a játszótéren. A 3 gyerek együtt játszott mi meg beszélgetünk. Én doktor úrnak szólítottam ő erre azt mondta szia Laci vagyok civilben.

Úgyhogy embere válogatja ki milyen típus.

2020. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedés függ a közegtől.

A személyiség nem.

2020. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt végzek a jogi egyetemmel és nekem az a tapasztalatom, hogy tényleg megváltoztaja az embert. Pontosabban nálunk inkább az egyetem öli ki a lelkesedést meg hasonlókat a hallgatóiból. Viszont maga a szak meg követeli ezt. Tehát nyilván változnod kell picit, de ez az évek során elkerülhetetlen. Én is tapasztaltam magamon, 2.évben, hogy meg változtam. Viszont ha figyelsz rá és csak úgymond mértékben változolmeg, akkor nem lesz semmi baj.
2020. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék mit mond egy big5 egyetem előtt és után.


Folyamatosan van egy kis változás, de a core, a gyökere, a magja ritkán változik és az is csak nagy eseményekre hatására.

2020. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem értek egyet a leírásoddal, mert több pszichológus is van a családomban, és egyikük sem “befásult”, sőt pont ők a legjobb kedélyűek, leglazábbak. :D

Másrészt egyetértek azokkal, akik azt írták, alapból befolyásolja a személyiséged azt, hogy mit választasz, tehát nem csak a másodikból következik az első.

Egyébként szerintem inkább arról van szó, hogy a felnőtté válástól, munka világától mindenki megváltozik egy kicsit. Nyilván a legtöbb (komoly) munkakörben egyszerűen MUSZÁJ megkomolyodni, különben nem tudod rendesen végezni a munkád, és mások sem fognak komolyan venni. A korral is együtt jár, hogy már nem lesz olyan “szeleburdi” az ember, és esetleg (sajnos) be is fásul, de ez nem attól függ, hogy mi a szakmája. Pontosabban nem csak attól... mert abban is van igazság, hogy a stresszesebb munkáktól mindenki jobban kikészül, és ez meg is látszik rajta. Például az ügyvédi munka tipikusan ilyen, abban könnyű úgymond “kiégni”, de ez ugyanúgy igaz lehet pl. a vendéglátásra/turizmusra is, ahol meg annyit kell jópofizni reggeltől estig (és ez általában bizony egész napos meló), hogy abba meg ezért fásulnak bele.

A pszichológiáról meg annyit, hogy tényleg egy lelkileg kimerítő munka, de pl. ott van az egyik rokonom, aki régebben minden egyes munkanap után hazament, és fél órát némán pihent, az egész családnak tilos volt hozzá szólnia, mert egyszerűen muszáj volt ez a kis feltöltődésre szánt idő - viszont utána ugyanúgy viselkedett, mint fiatalon, viccelődött, nevetett stb., egyáltalán nem tűnt fásultnak, tehát a személyisége attól még nem változott meg, hogy fárasztó volt a munkája. (UI.: ő már majdnem 90 éves, még mindig dolgozik, és nagyon jófej :D)

2020. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!