Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tudok kezdeni azzal,ha...

Mit tudok kezdeni azzal,ha érdekel a történelem, a múlt, de nem tudom megtanulni?

Figyelt kérdés
Már több mindent kipróbáltam, most úgy talom hogy az évszámot és az eseményt beállítom képernyőzár jelszónak. De ez se válik be. Amit már nem használok elfelejtettem.
2020. jún. 15. 09:00
 1/9 anonim válasza:

Ha a magyar történelem érdekel.

https://www.youtube.com/watch?v=1DrpfWGcvyQ

2020. jún. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb nem fogsz tudni annyi minden beállítani, ahány évszámra szükség lesz :D Amúgy sajnos ez így van. Amit az ember megtanul, és nem használja, azt elfelejti. Ezért kell érettségi előtt ismételni, és ha korábban jól tanultad meg, akkor hamarabb előjönnek az emlékek.

Sokat segít, ha megpróbálod a bizonyos eseményeket valami képhez társítani, hogy ne csak a száraz szöveg maradjon meg benned, hanem mondjuk pl.: elkezded írni wordbe, hogy "1234 - Biharnagybajomi csata" és jól látható méretben mellé teszel mondjuk egy majom smiley-t.

2020. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok, országos történelmi versenyt nyertem nyolcadikban, de a főbb évszámokat is alig tudom megjegyezni... minden nap gyakorolni kell egy kicsit. A Duolingo nyelvtanuló appnak is ez a trükkje. A másik meg, hogy többől több marad meg — ha tényleg érdekel, tanulj rá, tanulj többet, és valami csak megmarad... a harmadik meg, hogy az összefüggéseket, sorrendiséget kell tanulni, akkor nem lógnak az évszámok a levegőben.
2020. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha még iskolába jársz, sajnos oktatási rendszerünknek hála, muszáj évszámokat bemagolni. DE! Ha csak maga a történelem érdekel, összefüggéseket akarsz megismerni, hobbi és nem pedig szakma, akkor én azt javaslom, hogy az évszámok magolása helyett egyszerűen csak olvass, nézz videókat, hallgass podcasteket és hidd el, azok az évszámok, amiket eddig alig bírtál megtanulni, akár már a fejedben is lesznek.
2020. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az iskolába akarom megtanulni, hobbi szinten semmire nem szánok időt.
2020. jún. 22. 13:30
 6/9 anonim válasza:
Akkor én a tanulókártyákat javaslom. Nekem az egyetemen mindig bevállt az évszamok tanulásához.
2020. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de nem váltak be. Meg sok idő elkészítenj
2020. jún. 22. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fordítasz rá időt, akkor sajnos nem megy.

Írd le, amit olvastál-tanultál, úgy jobban fogsz rá emlékezni.

2020. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tekints meg néhány, az adott korhoz illeszkedő történelmi kalandfilmet is.
2020. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!