Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezekből a hamarosan lejáró...

Ezekből a hamarosan lejáró alapanyagokból mit készítsek? Joghurt, tejföl, tojás

Figyelt kérdés

Rajtam maradt:

-egy nagydobozos natúr joghurt

-2 db nagydobozos tejföl

-minimum 10 tojás (de lehet, hogy 13-14 is van)


Mindegyik 1-2 napon belül lejár, szeretném felhasználni.


Tudtok recepteket? Lehet édes, sós is, szerintem mindenem van hozzájuk, csak recept nincs :D


2020. jún. 4. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

A "lejárat" nem igazán számít, egy-két hetes túllépés nem gond.

A lejárati dátum ugyanis csak a minöségmegörzés dátuma, amíg a gyártó garantálja az optimális minöséget, nem pedig addig lehet fogyasztani.


Szóval nem kell nagyon pánikba esni, van még idöd felhasznáölni ezeket.

2020. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze én is tudom, de elutazunk rokonokhoz, 1-2 hétig nem leszünk itthon.
2020. jún. 4. 12:47
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A tojásokat (vagy egy részét, attól függöen, hányan vagytok) megfözöd, tetszés szerint zöldségeket összedarabolsz, joghurtból készült salátaöntettel elkevered - kész egy saláta vacsorára.


A többi tojást akár le is fagyaszthatod, természetesen feltörve, akár egyben, akár külön-külön a fehérjét meg sárgáját. Csak egy-egy csomagba annyit érdemes tenni, amennyit egy alkalommal felhasználtok, kiolvasztva ugyanúgy használható, mint a friss.


A tejföl elég sok, de egy nagy adag túrós vagy sajtos tésztához fel lehet használni, esetleg tudsz tésztasalátát is készíteni (ebbe tojás is mehet), tejfölös-majonézes öntettel, vagy ha nincs majonéz, helyette jellegzetesebb ízü mustárral is lehet ízesíteni.

2020. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog jutott eszembe: hagyományos rakottkrumpliba is elég sok tojás meg tejföl kell.
2020. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a rakottkrumpli jutott egyből az eszembe. Meg süthetsz muffint, abba kell natúr joghurt és tojás is. Abból esetleg vihetsz is a rokonoknak, ha amúgy nem fogyna el.
2020. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem eszünk krumplit, valamit sütni kellene... Nekem kuglóf jutott eszembe , meg valami sós valami ?! Vaaaagy piskótatekercs?
2020. jún. 4. 13:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2020. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszél egy csomag kocka alakú háztartási kekszet.


Összekevered a tejfölt cukorral, amennyit gondolsz, és retegezve lerakod egy tepsibe.

Mehet köze vagy a tetejére, gyümölcs is.

És zselatin.


Én nem szoktam.


Egyébként nagy doboz, vagy vödrös a tejföl?

2020. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
tojassalata, a joghurtbol pedig csinalhatsz valami jo kis pacot husihoz
2020. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nagydobozos a tejföl, inkább valami nasi, rágcsálni valót szeretnénk, mert nem főzünk már indulás előtt :)
2020. jún. 4. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!