Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz az orvosi szak?

Miért olyan nehéz az orvosi szak?

Figyelt kérdés
Mennyi a tanulni való? Mennyi számolás van? Mi az, ami miatt a legnehezebb szak?
2020. jún. 21. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass bele mondjuk egy orvosi biokémia könyvbe, és megérted. Az pedig volt csak kb. 1%-a a tanulnivalónak még nálunk biosz szako is
2020. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Meg mire teljesen kitanulod és rendesen kezdhetsz dolgozni bőven 30 felett leszel
2020. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Nagy az anyagmennyiség, amit nem elég bemagolni, érteni is kell, sokszor lerajzolni. Mikor tanárnak tanuló barátnőm azzal dicsekedett, hogy egy átlag vizsgájára egy délelőtt alatt felkészül, addig nálunk egy átlag vizsgára a tananyagot sem olvasod végig egy délelőtt alatt. Nem elég bemagolni az anatómiai képleteket, azokat be is kell mutatni tetemen, ami értelemszerűen nem olyan jól elkülöníthető, mint egy színes atlaszban, ahhoz elhangzanak kérdések: honnan ered, mi idegzi be, minek a fejlődéstani maradványa, milyen szövettípusok jellemzik, még ha ez utóbbi két kérdés már inkább szövettan, fejlődéstan, bármikor tehetnek fel olyan kérdést, ami kapcsolódik ugyan, de hivatalosan más tárgynál lett leadva. A gyógyszertan szigorlatomra pl úgy készültem, hogy vizsgaidőszakban 2 hetet hagytam a felkészülésre úgy, hogy a tananyag döntő többsège nem volt ismeretlen, tanultam évközben. Nem elég elmondani néhány gyógyszert magasvérnyomásra, tudni kell a fiziológiai, biokémiai hátterét mindennek, bizonyos gyógyszereknék az adott betegség teljes pathomechanizmusát le kell írni azért, hogy értsd, hogy miért működik pl egy béta blokkoló. Egyébként nekem meg az a furcsa, hogy vannak helyek, ahol egy délelôtt egy vizsga anyaga. Nem nagyon értem, hogy egy egész féléves anyagot pl hogy lehet ennyire lerövidíteni, vagy fordítva: ha egy délelőtt alatt megtanulható, akkor lényegében egy másfél óra alatt leadható anyagról van szó, nem? Akkor mit csináltak egész szemeszterben?
2020. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. A fogorvosi mennyire különbözik ettől?
2020. jún. 21. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyiban, hogy egy évvel rövidebb, meg nyilván a szájra és fogakra specializálódik.

Ugyanúgy van élettan, ami szerintem a 70%-a az orvosis élettannak. Hát azt sem olvasod el egy délelőtt alatt, de még egy nap alatt sem.

Ne gondolkozz orvosi szakon, ha elijeszt az, hogy tanulni kell. Mindenhol kell tanulni, de ha ettől meghátrálsz, akkor nincs is meg benned a lelkesedés és motiváció a szakma iránt, ami miatt az ilyen karon tanulók kihúzzák az 5-6-7 évet.

2020. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!