Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogadjam el az elégséges...

Fogadjam el az elégséges diplomám és lépjek tovább, vagy tehetek még érte?

Figyelt kérdés

Idén végeztem BTK-n nyelvi szakon. (Nem szeretném megnevezni se a szakot, se az egyetemet.) Mindig is jól tanultam az egyetemen, és imádtam a szakot. Egy olyan félévem sincs, ahol az átlagom 4,5 alá esett volna. Ebben a félévben végeztem és adtam le a szakdolgozatom. A szakdolgozatom hiába dicsérte mindenki, hogy jó a témaválasztás, szépen lett megírva stb... az opponensem úgy döntött kettest ad rá (elég alaptalan indokokkal), és a záróvizsgán a védésen is direkt olyan kérdéseket tett fel, amire természetesen nem tudtam válaszolni, hiszen semmi köze nem volt a szakdolgozatomhoz. Elismerem, hogy lehettek benne hibák, mint első szakdolgozat, de ennyire nem lehetett rossz, hiszen ennél sokkal gyengébb szakdolgozatok (megformázatlan, több helyesírási hiba stb.) kaptak az enyémnél jobb jegyet. (A covid miatt az online záróvizsgán semmi nem úgy zajlott ahogy kellett volna pl. előre megadott kérdéseink se voltak) A védésem is kettes lett, és nem értem miért a kihúzott tételeimet is jól elmondtam, mégis azokra is kettest kaptam. Mindenki furcsállja az esetet, hiszen jó tanuló hírében voltam az egyetemen, és olyanok kaptak négyes-ötös diplomát akik alig jártak be, tehát nagyon rosszul jött ki ez az egész, nagyon bánt és tudom hogy nem ezt érdemeltem. MA-ra szerettem volna továbbmenni, de így ellehetetlenítették nekem és esélyem sincs. Ezzel kapcsolatban szeretnék több kérdést feltenni aki esetleg hasonló problémával megküzdött élete során.

- Érdemes lenne másik egyetemen megpróbálnom újra lediplomázni kredit elfogadással? Mennyire éri meg csak azért hogy jobb minősítése legyen a diplomámnak?

- Próbáljam elfogadni az elégséges diplomám, ezt a traumát és keresni vele állást? Nem tudom, hogy mai világban már mennyire nézik az oklevél minősítését, mert mind a kettő feléről hallottam már.


A szakom nyelvét jól beszélem, és a jegyeim is jók voltak. Szeretek tanulni, és sosem volt problémám azzal hogy be kell járnom egyetemre.

(Kérlek titeket, BTK-t szidó kommenteket ne írjatok, csak esetleg moderálva tapasztalatból beszélve.)



#egyetem #munkavállalás #BTK #oklevél minősítés
2020. júl. 4. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Hogy lehet csak elégséges? Az államvizsgán én is belehúztam a legrosszabba, ketteseket kaptam, de a főtárgyak felvitték a jegyem.
2020. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kedves #1, igen ez a másik ami nagyon bánt, hogy nem számították bele a három éves jegyeimet és idén úgy alakult hogy a zv. jegye az oklevél értéke. (Tehát igen, további kiszúrások :( )
2020. júl. 4. 16:47
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Elhiszem, hogy rosszul esett, de ne éld meg traumaként. Nem nagyon értek hozzá, mert külföldön végeztem egyetemet és nem kellett alapképzéshez szakdolgozatot írni, csak gyakorlatot csinálni, de miért lőttek a továbbtanulásodnak?

Kutya nem fog nézni a munkaerőpiacon hanyas lett a szakdolgozatod, hanem hogy dolgozol.

2020. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves #3, MA felvételihez az oklevél alapján döntik el a pontszámot, és sajnos nekem így túl alacsony. Köszönöm szépen a válaszod, remélem valóban senki nem fogja nézni!
2020. júl. 4. 17:21
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

3-as vagyok. Egyik egyetemre se vesznek ezzel a pontszámmal, vagy csak önköltségesre?

Nyelvi szaknál szerintem bőven elég az alapképzés, hacsak nem specifikus szakmát szeretnél csinálni. SSC-be simán elmehetsz dolgozni nyelvtudással.

2020. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Én csak jövőre fogok majd végezni, de már előre félek ettől.... Én is nyelvi szakos vagyok és nálunk ugyanez a szabály, hogy csak a szakdolgozatra és annak a védésére kapjuk a jegyet. Nincsen záróvizsga, tételek stb. és abszolút nem veszik figyelembe az addigi eredményeket, csak ennyi és pont ez vele a baj, hogy szerintem abszolút nem reális és kb. bármilyen jegyet kaphatsz rá. Én szerintem bele akarnék halni, ha velem ilyen történne, tuti én is kétségbe lennék esve, mert nem erre számít az ember és én is szeretnék továbbtanulni a mesterképzésen. Nem tudom, hogy van-e lehetőség kijavítani, amit mondtál, az alapvetően egy jó megoldásnak hangzik... mindesetre próbálj meg megbarátkozni vele, mert te mindent megtettél, a tudásod nem veszi el senki és még mindig lesz lehetőséged tanulni (lehet másképp, mást stb.)
2020. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy mindenképp add be MA ra. Én ugytudom általában van szóbeli is és sosem tudhatod hányan jelentkeznek és milyen pontokkal. Egy barátnőm mesélte, hogy az ő mester szakán tavaly kevesebb jelentkező volt mint a felvehető ember.
2020. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat és a biztatást, igyekszem pozitívabban felfogni!

MA-ra beadtam a jelentkezésem, aztán majd kiderül hogy hogyan alakul végül... hátha szerencsém lesz.

2020. júl. 4. 17:49
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Szerintem fölösleges csak az opponenst hibáztatnod, elvégre a védés eredményét nem egyedül ő határozta meg, valószínűleg a többi oktató sem tartotta olyan jónak a dolgozatodat, és a felelésed, mint te. És ezt ne vedd kérlek rosszindulatnak, de objektíven nézve a felvázolt helyzetet, így van.


Szerintem próbáld meg a mestert, ha az egyetem saját felvételijén jól teljesítesz, akkor nagyon is jók az esélyeid arra, hogy felvegyenek! Fel a fejjel :)

2020. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves #9

Köszönöm az őszinteséged. Igazából nem is az volt a célom feltétlen, hogy mást hibáztassak, csak különös a helyzetem és nem tudom megpróbáljak e tenni érte bármit is vagy fogadjam el, mert így valóban nagyon nehéz továbbtanulnom. (Idén sajnos az volt a szabály, hogy egyetlen egy ember nézi meg a szakdolgozatod és osztályozza a védésed, amit kissé igazságtalannak is tartok...de tényleg nem ez a lényeg)


Az MA felvételit mindenképpen megpróbálom, hátha. Köszönöm!

2020. júl. 4. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!