Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségiztem, és nemrég...

Idén érettségiztem, és nemrég derült ki, hogy nem sikerült az orvosira bejutnom. Van más is ilyen helyzetben rajtam kívül? Ti is úgy érzitek, hogy jó lenne ezt megbeszélni valakivel, aki hasonló helyzetben van? Nekem nagyon jól esne.

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok.

2020. júl. 25. 19:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%
Duplázás szükségessége esetén se kell mindkettőnek 80 százalék fölött lennie, az egyik ha sokkal följebb van, a másik lehet cserébe lejjebb. Nekem a kémia emeltem anno 70 valamennyi százalékos volt, a biológiára pontosan emlékszem, hogy 91 százalékra sikerült, és duplázásos pontszámítással vettek fel még 2013-ban. Amúgy idén a szóbelik hiánya tényleg sokat számított, én mindkét érettségimnél támaszkodtam valamennyire arra, utólag kiszámolva megállapítottam, hogy mindkét szóbelim 49 pontos lett.
2020. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) Ugyan én nem idén érettségiztem, hanem régebben, de kétszer nem jutottam be az orvosira. Egyszer 5,másodszor meg 3 ponttal maradtam le. Ugyan végül én harmadszorra nem próbáltam még, hanem választottam egy másik szakot és azon végeztem idén, de az érzést ismerem milyen, mert kétszer átéltem. Ne foglalkozz azzal, aki leszól, orvosira rohadt nehéz bejutni. Engem is volt aki alázott, hogy buta vagyok, mert nem vettek fel és nagyon sokáig ráhallgattam, pedig nem volt igaza. Ha tényleg ez a vágyad, hogy orvos legyél, ne add fel. Sokaknak csak többedszerre sikerül. Próbáld újra az érettségit, esetleg, ha ki tudjátok fizetni különtanárral érdemes készülni. Egy év, ha csak ezzel foglalkozol, nem kell mellette mást tanulni, sokat segíthet. A szüleid mit mondanak? Ők támogatnának benne, hogy újra próbáld?

Ha gondolod, írj nyugodtan privátban, szívesen elmondom én hogy éltem meg illetve nekem mik segítettek feldolgozni, ha azzal valamit tudok segíteni.

2020. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én már három éve érettségiztem,magas ponttal sétáltam be az egyetemre. Egy nagyon közeli ismerősömnek viszont pár pont hiányzott. Nem próbálta meg újra. Más irányból közelíti meg az eü rejtelmeit.(mérnök lesz)

Úgy érzem rajta,hogy a mai napig bántja ez a dolog. Okos,értelmes emberről van szó. Te ne légy ilyen! Próbáld meg újra. Én az anatómia szigorlatom miatt megcsúsztam. Rosszul érintett nagyon az elején,hülyének éreztem magamat. Utána viszont elkezdtem máshogy nézni ezt az időt.Sok dolgot (nyelvvizsga,jogsi,önkénteskedés,utazás)terveztem erre a tavaszra. Sajnos a vírus közbe szólt ugyan,de nem bánom,hogy így alakult.

2020. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
77%

#8

Miért kéne dupláznom, ha jók voltak a tanulmányi pontjaim, és a többi érettségi eredményemmel is elégedett vagyok?

Nem mondta senki, hogy duplázva "ér" csak bejutni egy egyetemre.

2020. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Tudom,hogy nem ugyan az, de hasonló. Én anno pszichológia szakra szerettem volna bekerülni,(1év kihagyás után) de minden évben csak távolabb került tőlem a ponthatár...

Volt 5-ös emelt érettségim kettő is, de sajnos a duplázással sosem értem el...A másik számításból pedig kizártak, mert érettségiztem anno olyan tárgyból, amit csak 1 évig tanultam, emiatt azt mondta az Oktatási Hivatal, hogy pontszámításilag érvénytelen...

Aztán végül felvételiztem egy külföldi egyetem pszichológia szakára,fel is vettek, de ez az egész a mai napig kísért.

Igazából csak azt szeretném mondani, hogy ne add fel, ha igazán akarod és a te utad, akkor így vagy úgy,de eléred.

2020. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
16%
#10, ugyan miért ne? Reális szemszögből már bűn megközelíteni a dolgokat? Debrecenben idén 399 pontot kellett elérni, SOTE-n pedig 425 körül, ami nevetségesen könnyű az elmúlt évekhez képest. Aki a minimumok minimumát sem képes teljesíteni, az nem való egy olyan szakra, ahol csakis a maximumot lehet elvárni, elvégre gondolom neked sem mindegy, milyen az orvos, akinek te vagy a pánciense:) Semmi rossz szándék nem volt bennem, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni, bár ha ez a kedves kérdező álma, akkor nyilván ő is belátja, hogy idén gyenge volt és sokkal jobban fel kell készülnie:) (Mielőtt pedig azzal jönnél, hogy laikus vagyok, én is ÁOK-ra készülök) :)
2020. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz úgy megmondani a tutit, hogy nem vagyunk tisztában a kedves kérdező elért eredményeivel. Nem mindegy, hogy valaki úgy nem kerül be, hogy megbukik a kémia vagy akár a biológia érettségin, vagy lecsúszik három ponttal. Az elsőnél én is azt mondanám, hogy újra kéne gondolni a dolgokat, de a másodiknál egyértelműen azt tanácsolnám, hogy ütni a vasat, amíg meleg.
2020. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%

#16

Ha te is ÁOK-ra készülsz, a maximalizmusod és elvárásaid mellé szorulhatna egy cseppnyi jóindulat mások(megjegyzem, sorstársak) felé.

2020. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
15%
Nincs bennem rosszindulat a kérdező felé, csupán reálisan gondolkodom, ahogyan például a 17# válaszoló is tette, teljesen egyetértek vele:)
2020. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%
#16 Ha te is ÁOK-ra készülsz, tudnod kellene, hogy mennyire nehéz oda bejutni. Mellesleg nem akarlak bántani, de honnan vagy olyan biztos benne hogy ne adj Isten nem fogsz-e esetleg te is úgy járni, mint a kérdező akkor, amikor te felvételizel? Kicsit túl nagyképűnek tűnsz a hozzászólásod alapján,csak aztán nehogy magas lóról essél hatalmas nagyot. Nem tudható hány ponttal maradt le a felvételről, én pl annak idején összesen csak 3-mal.
2020. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!