Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségiztem, és nemrég...

Idén érettségiztem, és nemrég derült ki, hogy nem sikerült az orvosira bejutnom. Van más is ilyen helyzetben rajtam kívül? Ti is úgy érzitek, hogy jó lenne ezt megbeszélni valakivel, aki hasonló helyzetben van? Nekem nagyon jól esne.

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok.

2020. júl. 25. 19:30
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 16-os! Áruld már el, hogy mire vagy te ennyire biztos magadban annak ellenére, hogy még érettségid sincs! Van tán valami protekciód, ami már most biztosította a helyedet? Merthogy csak azok szoktak ennyire biztos lenni benne, hogy őket elsőre rögtön fel fogják venni. Egy ilyen, mint te, aki már most ennyire lenéz másokat és idiótának nevezi őket, hogy akár segítő szakmában dolgozni, ahol pont hogy empatikusnak kell lenni? Dolgozz még a jellemeden, mert ez a hatalmas nagyképűség a későbbiekben nem vezet semmi jóra,főleg nem ebben a szakmában. Legyen szerencséd, vegyenek fel elsőre, de részemről személy szerint soha nem lennék egy ennyire öntelt, nagyképű, másokat ilyen szinten lenéző orvos páciense. Sokkal inkább egy olyané, akit nem elsőre vettek fel, viszont becsületes és empatikus.

Nincsen abban semmi, ha valakit nem elsőre vesznek fel. Képzeld el, hogy ugyan az még a régi rendszer volt, de az egyik rokonomat is csak másodszorra vették fel és summa cum laude végzett, főorvos lett belőle. Tehát ne ítéld el azt, akinek nem sikerült, főleg úgy, hogy te meg egyelőre sehol nem tartasz, mert még érettségid sincs.

2020. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Én voltam a kérdező, egy másik fiókkal léptem be.

Kitűnő bizonyítványom, 90 körüli közepeim vannak, egyedül a két emelt lett gáz xd

Beszereztem egy szuper számolós könyvet, a kémiát azzal próbálom megcsinálni. Lehet csak szerintem, de idén májusban a kémia emelt elméleti része is elég szivatós és nehéz volt, nem csodálom, hogy nem tudtam.

Nyelvvizsgáim is vannak, jogosítvány stb...hát most így jártam idén, nem tudok mit tenni má, nem jöhet minden elsőre össze. Nem én voltam az első meg nem is az utolsó, aki ig járt.

Bízom benne, hogy májusban másodszorra összejön, mert tényleg sok munkám van ebben, és szerintem, ha valakinek, akkor nekem ez a pálya való. Egyedül a szóbeli készüléssel vackolok,nem tudom, honnan kéne nekiállni, rengeteg van, kidolgozásom meg nincs.

Puszi Nektek! 😊

2020. nov. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!