Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségiztem, és nemrég...

Idén érettségiztem, és nemrég derült ki, hogy nem sikerült az orvosira bejutnom. Van más is ilyen helyzetben rajtam kívül? Ti is úgy érzitek, hogy jó lenne ezt megbeszélni valakivel, aki hasonló helyzetben van? Nekem nagyon jól esne.

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok.

2020. júl. 25. 19:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%

#16 De... Laikus vagy. Középiskolás. :D Meg gondold át a ponthatárok, a jelentkezők, az intézmények által biztosított helyek számának és az érettségi nehézségének a kapcsolatát. Évről évre változik...

Engem is másodjára vettek fel és brutál sokat javítottam. 20 pontot biztos, de lehet 30? Rég volt. Szóval ha valakinek nem sikerül elsőre, pláne ha nem tudjuk hány pontja van, nem kell azonnal neki esni, hogy ez gáz. Ha másodjára nem sikerül, na akkor kell elgondolkodni, de akár egy harmadik próbálkozást is megérhet.

2020. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
69%

#20 Teljesen egyetértek.

Nem szabadna #16-nak más teljesítményét becsmérelnie, véleményt alkotni róla ismeretlenül. Úgy meg pláne, ha a kommentelő még laikus a felvételi eljárást illetően.

2020. aug. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
18%
Én azt gondolom, hogy ugyanolyan káros más teljesítményét becsmérelni, mint előadni mennyire nehéz oda bejutni. Sok embernek pont az utóbbi emberek veszik el a kedvét, mert ettől azt gondolják, hogy ők biztosan nem elegek az orvosihoz, holott a legtöbben elsőre bekerülnek.
2020. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
13%
Összefogtak az idióták egy értelmes válasz ellen, én egyetértek veled 16# :)
2020. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
19%
Braindead people everywhere
2020. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
48%
Lefogadom, hogy mindenki sikeres orvos, aki épp leföldelni próbál, viszont nem változtat a tényeken, meg az emberi butaságon sem, amit tanúsítotok, hiszen már többször elmondtam, hogy ez egy realista vélemény, támadó szándék nélkül, látom senkinek nincs jobb dolga, mint egy stabil véleményt próbálni megváltoztatni :)
2020. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
86%
#26 Ha annyira jó orvos akarsz lenni, akkor gyakorolhatnád az alázatot is, kedves érettségire készülő.
2020. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
52%
#27 Így van!
2020. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
87%

#16-os válaszoló!

Ne pattogj ennyit,mert messze van még az egyetem és hamar el fogsz fáradni ilyen mentalitással. Jó lenne ha az érettségiig az empátiát is gyakorolnád,nem csak a kémia számolásokat.

Egy harmadéves medika

2020. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
90%

Kedves ÁOK-ra készülő gimis, fogadd el egy már végzett orvostól, hogy nem a felvételi pontszámod fogja megmutatni, milyen orvos leszel, sem az, hogy hányadjára kerültél be.

De még az sem, hogy becsúszik-e pár bukás vagy kettes az egyetemi életed során.

Az annál inkább, hogyan viszonyul valaki már gimisként másokhoz, pl. lenézi-e azokat, akik nem az elvárásainak megfelelő eredményt érték el. Majd a laikus betegeket is le fogod nézni, ha nem értik meg elsőre, amit te magyarázol nekik? Remélem, nem.

Ezeket gondold át, kívánok neked is, meg a kérdezőnek is sok sikert a felvételihez.

2020. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!