Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az "anglisztika" szaknak mi...

Az "anglisztika" szaknak mi az angol megfelelője?

Figyelt kérdés

Szokták kérdezni tőlem angol barátaim, hogy milyen szakra jelentkeztem az egyetemen.

Azt szoktam mondani, hogy "English and American studies" ami a hivatalos megnevesése angolul, de nem szokták tudni, hogy mi ez.

Mit mindjak, hogy megértsék?



2020. aug. 1. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Ha ide jelentkeztél, akkor gondolom nagyjából tisztában vagy vele, hogy mit fogsz tanulni. Azt mondd el nekik röviden
2020. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, el szoktam mondani, csak gondolom náluk nincs ilyen és ezért nem ismerhetik a szakot. Azt mondják, hogy nem hallottak még ilyenről.
2020. aug. 1. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Én germanisztikán tanulok, én is folyamatosan megkapom a kérdést, hogy mi ez pontosan és mire megyek majd vele az életben. Én ekkor azt szoktam mondani, hogy a német nyelvvel és kultúrával foglalkozunk, később pedig fordító-tolmács leszek. Ezt a magyarázatot el szokták fogadni :D
2020. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chtt ***** válasza:
86%

Pedig a felvi is "E. and A. Studies"-nak hívja. :)

Létezik az Anglistics szó, kíváncsiságból rákerestem. Az értelmező szótárak szerint: the study of English language and literature, némelyikben megtoldva egy "composed in English"-sel vagy "written in English"-sel. (De az Oxford meg a Longman szótáramban nincs benne:(

2020. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Úgy mondd, hogy "I'm an English (as a foreign language) major."
2020. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Pedig English and American Studies az (Én is így hívom) vagy Philology in English and American studies, vagy az is jó, ha English majornek hívod magad. Aztán ki lehet fejteni, hogy konkrétan mit tanulsz, mi a specializációd vagy milyen tárgyaid vannak. Angol egyetemeken is létezik ilyen meg kb. minden országban, tehát szerintem a kérdésük inkább arra irányul, hogy konkrétan miből áll egy ilyen szak, vagy mire jó. Itthon is ezt szokták fejtegetni :)
2020. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldiektől a Philology-t hallottam nyelvszakok esetében vagy az English major-t.
2020. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
I study English.
2020. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
I want to...
2020. aug. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!