Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Késő 24 évesen elkezdeni az...

Késő 24 évesen elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
Régi álmom, hogy orvos legyek. Úgy érzem ez valami olyasmi, amit egész életemben bánnék, ha nem csinálnám meg. Jelenleg mentőtisztnek tanulok. A tiszti előtt is próbálkoztam a felvételivel de 6 ponttal lecsúsztam. Így újra kéne érettségiznem biológiából és/vagy kémiából. 2021 tavaszán/nyarán fogok végezni a mentőtiszti főiskolán, ezt mindenképp befejezem. 2021/2022-ben újra tudnék érettségizni. Szerintetek érdemes lenne elkezdeni még az orvosit? Vagy inkább törődjek bele, hogy nekem ez jutott és próbáljam tisztként kihozni az életemből, tanulmányaimból a maximumot? 22F

2020. aug. 4. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Én régebben érettségi előkészítőre jártam, ott mondta egy lány hogy ő mentősnek tanul, de orvosira szerten menni :)
2020. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
*szeretne
2020. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem késő! Csináld! Sikertelenség esetén is ráérsz tisztként tönkremenni.
2020. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Eőry Ajándok 40 körül volt, amikor végzett az általános orvosin.
2020. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Későnek nem késő, csak azt mindig le szoktam írni ilyen kérdésnél, hiába lepontoznak a birkák, hogy úgy érdemes készülnöd, hogy 6 évig semmiképp nem fogsz tudni mellette komolyabban dolgozni, pénzt keresni stb., mert ugye elég sok időt/energiát igényel egy orvosi egyetem, nem sok szabadidőd lesz. 30 éves leszel, mire elvégzed, onnantól még 4-5 év szakosodás, rezidens vagy, aztán praktizálhatsz teljes értékűen, ekkor kb 34-35 leszel. Persze még bizonyos tekintetben fiatalnak fogsz számítani, de csalásalapítás stb.-ben kb ezután kalkulálhatsz.

Azt mellesleg zárójelesen hozzátenném, hogyha a mentőtisztit államin járod, akkor elfogyott 8 állami féléved, ha csúszás nélkül végzel, orvosin pedig majd miután minden állami féléved elfogy, elég sok féléved marad majd, amit neked kell fizetned, és az bizony jelenleg is 1,3 millió körül van/félév, nem hiszem, hogy olcsóbb lesz valaha is, tehát ezzel kalkulálj!

2020. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Jól mondják, mivel elpazaróltál 8 félévet, ezért neked maradt 4. Orvosin jár plusz 2, az összesen 6. Tehát három évet fizetned kell, ha nem csúszol, ami 7.800.000 forint.
2020. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
#5 vagyok. Megint a lepontozás, csak tudnám mire fel. Azért mert a hurráoptimista “gyerünk, vágj bele” haszontalan semmitmondó válasz helyett valós, körültekintő választ adok, amiben felhívom a figyelmet a részletekre, amiken mindenki szeret elsiklani? Pedig az az 1,3 millió/félév olyan 6 féléven keresztül nem kevés (orvosin talán 14 állami félévet kap, mivel 12 eleve a képzés, de ő 8-at elhasznált, így a többi még ennek fejében is fizetős lesz)
2020. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le, de számomra hasznos volt a válaszod! Köszi!
2020. aug. 4. 21:09
 9/15 A kérdező kommentje:
Jó, hogy írtátok, én elszámoltam magam (azt hittem 16 félév az állami támogatás). Sajnos igazatok van. Elég necces ez így. Nem hiszem, hogy elő tudok teremteni suli mellett ennyi pénzt tisztkedéssel. 3 éven át havi. 230.000 Ft-ot nehezen tudnék félre tenni.
2020. aug. 4. 21:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok

Sajnálom, hogy le kell mondanod róla, de én sem értem a sose késő csináld csak, apám kutyájának az anyjának a gazdája is orvosit kezdett 30 évesen és megcsinálta típusú válaszokat. Ha nem értetek hozzá, ne válaszoljatok, mert ez nem csak az hogy hö akarat kell azt jóvan, hanem komoly pénzek, ami 99% nincs a kérdezőnek, ha eddig mentőtisztire járt és nem pedig beleszületett egy politikus családba.

2020. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!