Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 28 évesen elkezdeni az orvosit...

28 évesen elkezdeni az orvosit már túl késő? N

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg nem. :)

Én kb. 24 évesen kezdem majd az egyetemet (lehet én is az orvosit). Előtte családi problémák miatt lényegében nem volt életem, most pedig még a továbbiakat készítem elő. Én is ki akartam írni kérdést, hogy nem késő-e 24 évesen elkezdeni az életet, akkor egyetemre menni...

Én azzal vigasztalom magam, hogy sok tudós és orvos még 60-80 évesen is aktív. Mások pedig intelligensebbek vagy gyorsabbak megértik a dolgokat, ezért 1-2 év alatt elérnek annyit, mint mások 5-10 év alatt.

Talán ha ügyesek leszünk nekünk is sikerülhetnek a dolgok. :)

2012. febr. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Én nem abban látom a problémát, hogy késő ebben a korban, mert nem az, véleményem szerint. Hanem abban, hogy hogy fog majd idő jutni a (leendő) gyerekedre? Az orvosisok éjjel-nappal tanulnak, ha már van gyereked, megsínyli majd a hiányodat, ha meg még nincs, a következő 6 évben gondolom csak tervezed. De ha picit később terveznéd, az sem gond, csakhogy az ilyenfajta intenzív tanulást megsínyli egy párkapcsolat is. Tehát bizony ott a veszély, hogy ráun a párod az elhanyagoltságra, vagy ha még nincs, akkor orvosi egyetem mellett párkapcsolatot kialakítani szinte lehetetlenség az időhiány miatt. És akkor utána jön csak még a szakosodás.
2012. febr. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonkívül ott van az a tényező is, hogy 20 éves kor körül jobban fog az agy. Legalábbis a legtöbben könnyebben tanulnak azokban az években, fogékonyabbak, jobb a memóriájuk. Persze nyilván nem mindenkire érvényes, de sokunkra szerintem.

Az is más, mikor egy orvos, aki 18 évesen kezdte az egyetemet, még mindig tanul 28 évesen, mert többfelé is szakosodik, hiszen ő folyamatosan tréningben van, már egy évtizede hozzászokott a kemény, intenzív tanuláshoz. Nem tudom, nálad maradtak-e ki évek, ami a tanulást illeti, de ha netán be vannak rozsdásodva a fogaskerekek, nehezebb újra lendületbe hozni őket.

2012. febr. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
A másodikkal értek egyet. Ha neked a hivatásod az első, akkor nem, még 30 évesen sem késő elkezdeni az orvosit, viszont nagyjából úgy számolj, hogy olyan 40 éves leszel, mire elkezdhetnéd építeni a karriered. Szerintem talán akkor lenen ideális a helyzeted, ha már anya lennél és lenne egy párod, aki támogat ebben az álmodban, esetleg ha azon kevés nők közé tartozol, aki lemond az anyaságról, csak hogy a hivatásának élhessen. Ugye ideális esetben 6 év az általános orvosi diploma (amiből elég gyakran lesz 7-8 év), de ezt még követi 3-12 év szakorvosképzés is, az általános orvosi diploma pedig a legtöbb álláshoz még kevés (orvoslátogató meg egyszerűbben is lehetnél, tehát gondolom nem ez a célod). Aztán ugye ott van a szakképzés választása: mivel tanulmányi átlag és protekció alapján történik, így hiába szeretnél pl. gyermekorvos, vagy szívsebész lenni, ha nem te vagy az évfolyamod legjobbja, akkor mondjuk már csak gerontológiai helyek maradnak. Egy jó rezidensi helyért a költözést is be kell vállalni, akár Pécs/Pest/Szeged/Debrecen klinikáinak közelébe, akár külföldre. Egyetem alatt dolgozhatsz ápolóként, de nem fog felvetni a pénz, a jelenlegi állás szerint pedig a rezidensi évek alatt sem. Szakmailag egyáltalán nem késő, viszont jól gondold meg, hogy mi áll az első helyen az életedben: egy jó orvosnak mindig a hivatása, egy jó anyának pedig a gyerekei - szinte művészet összeegyeztetni a kettőt :)
2012. febr. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg lehetnél fogorvos, az "csak" öt év. Persze utána ott is szoktak szakosodni, de nem muszáj, mert anélkül is dolgozhatsz.
2012. febr. 18. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Első válaszoló vagyok. Na igen, nekem ez eszembe sem jutott, mert én nem tervezek gyereket. Ha te igen, akkor fontold meg a többiek szavait.
2012. febr. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Előző: úgyis meggondolod még magad. :)
2012. febr. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Nevetséges, hogy mindig ezt mondják az emberek... De persze te is nyilván jobban tudod nálam mit akarok és mit érzek vagy épp nem érzek. Már nem lep meg. :D
2012. febr. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bensdorp ***** válasza:
75%
#4 tökéletes választ írt a kérdésedre, magam is hasonlóan fogalmaztam volna, ha nem vette volna ki a számból a szavakat! :)
2012. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
2/9 mennyire undorító válasz már. 6 év ide vagy oda. Képzelem, hogy egy érdekes szakdolgozati téma kutatása közben odamegy egy affektáló kis hím, hogy ő mennyire elhagyagolt, és "ez is azért van, mert orvos akartál lenni". Remélem, kedves kérdező, hogy azóta elvégezted már a 6 évet, vagy a végefelé tartasz. Ezek a vámpírok mindenhol ott vannak, és még mindig szívhatják az ambíciózus, társadalmi szempontból értékes szerepet vállaló nők vérét. Egyébként nézzétek meg, hány orvosnőnek van gyereke, csak a környezetetekben. Ugye, hogy sikerült nekik valahogy?
2018. ápr. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!