Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Késő 24 évesen elkezdeni az...

Késő 24 évesen elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
Régi álmom, hogy orvos legyek. Úgy érzem ez valami olyasmi, amit egész életemben bánnék, ha nem csinálnám meg. Jelenleg mentőtisztnek tanulok. A tiszti előtt is próbálkoztam a felvételivel de 6 ponttal lecsúsztam. Így újra kéne érettségiznem biológiából és/vagy kémiából. 2021 tavaszán/nyarán fogok végezni a mentőtiszti főiskolán, ezt mindenképp befejezem. 2021/2022-ben újra tudnék érettségizni. Szerintetek érdemes lenne elkezdeni még az orvosit? Vagy inkább törődjek bele, hogy nekem ez jutott és próbáljam tisztként kihozni az életemből, tanulmányaimból a maximumot? 22F

2020. aug. 4. 15:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha otthon elsz szuleiddel lehet tudsz felre tenni. Vagy max hitelt veszel fel
2020. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Még az az opció jutott eszembe, hogy most a mentőtiszti utolsó két félévét fizetem ki, ami összesenn 600.000 Ft. Így a megmaradó plusz két félévet fel tudnám használni az orvosin. 5 év alatt 5.000.000 lehet sikerülne félrerakni.
2020. aug. 5. 11:25
 13/15 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg szuleidet akar tesod hatha jobban ralat
2020. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%
Én azért szoktam ilyen kérdésekre támogatóan írni, mert tudom, hogy mekkora szívás lett volna, ha le kell mondanom az orvosi egyetemről, 2x majdnem volt ilyen. Én csinálnám a helyedben. A diákhitel2 0%-os hitel, fedezi a tandíjad. Majd ráérsz visszafizetni. Én örökké boldogtalan lettem volna, ha nem csinálom végig. Lehet amúgy kedvezményt kérni, nekem az utolsó félévem volt fizetős és csak a felét kellett befizetnem, mert ezt-azt csináltam az egyetem alatt. Mindig van kiskapu, szerencse, olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy. Ha mindig ez szerettél volna lenni, akkor csináld. Ismerem az érzést, és végzettként pedig semmi ehhez fogható nincs, és áldom a sorsomat, hogy sikerült megcsinálni.
2020. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
49%
Utolso igazad van! GRATULÁLOK!
2020. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!