Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vezetéskor hogyan tudok...

Vezetéskor hogyan tudok javítani a figyelmen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan forgalmi vizsga következik, a gyakorló órák néhány dolgot leszámítva jól mennek.


1. Valamiért nehezen veszem észre a sebességkorlátozó táblát. Próbálok mindenre odafigyelni, jól kanyarodjak, ne üssek el senkit, aztán ez valahogy kimarad.

2. Ha látom is a táblát, nem biztos, hogy betartom a szabályait. Például megyünk az úton, kötelező haladási irány van egyenesen, látom is a táblát, tudom is mit jelent, majd az oktató azt mondja kanyarodjak jobbra (szivatós kérdés, hiszen nem lehet) mégis elkezdem a műveletet.


Szerintetek létezik erre valamiféle figyelem fókuszáló módszer? A kresz-t online végeztem, elég gyorsan megcsináltam, mert hát meg lehetett. Lehetséges, hogy csak nem vésődtek volna be elég jól ezek a dolgok.


Köszönöm a segítő válaszokat!



2020. aug. 5. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Folyamatosan mondogasd magadban a dolgokat, amiket fontosnak tartasz. A belső monológoddal a fejedben narráld a dolgokat, amiket csinálsz és amire figyelni akarsz.
2020. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A közlekedés egy összetett dolog, nagyon oda kell figyelnie az embernek, hogy egytől-egyig az összes szabályt be tudja tartani és ezentúl még ott van az autó is.

Ahogy telik az idő, egyre több dologra tudsz majd egyszerre odafigyelni, ne aggódj.

2020. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!