Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetéskor melyiket nehezebb...

Vezetéskor melyiket nehezebb megtanulni? Maga az autó kezelését (váltás, stb. ) vagy a sok táblára és a környezetünkre figyelni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 29. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

A vezetéssel nekem nem volt bajom, de ugye minden ember más, inkább eleinte a forgalom vitt magával...aztán ahova akartam menni, attól 10km-re már meg is tudtam állni. :)

Visszamentem busszal inkább. :D

Persze én is Budapesten pénteken délután megyek be első utamra autóval.

2018. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Tudok olyat, aki jobban tudta a KRESZ-t, mint egy hivatásos sofőr, de az autó kezelése egyáltalán nem ment neki, béna volt. Olyat is tudok, hogy falun nőtt fel, rendszeresen vezetett mezőn, faluban ilyesmi, az autót nagyon jól tudta kezelni, viszont a nagyvárosi forgalomban nem bírta felfogni, hogy mikor mi a szabály.

Velem az volt a helyzet, hogy elméletben mindent tudtam: az autó kezelését, milyen forfulaton kell visszaváltani, felváltani, nem kanyarodunk kuplunggal, minden ilyesmit tudtam, a KRESZ-t is tudtam, de gyakorlatban béna voltam: lekötött az autó kezelése, mert nem nagyon vezettem előtte autót, emiatt pedig a forgalomra sem tudtam eléggé figyelni. De ahogy meglett a jogsim, egy hónap múlva már gondtalanul elmentem bárhova.

2018. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Autó kezeléssel nekem nem volt gondom, a kresz józan paraszti eszes dolgával sem, inkább a parkolással, abból is a párhuzamossal, előre beállok bármikor, ha csak egy hely van akkor keresek másik helyet, pedig tudom hogy hogy kell de valahogy nem megy, de csak személyautóval, kisteherrel lazán gond nélkül, de bennem van a hiba.

Táblából a mai napig van olyan amit nem tudok hogy mi, ezek mondjuk a parkolós táblák meg a kivéve ekkor akkor valahogy nem is izgat, ki van téve a tábla nem állok meg nem várakozok mondjuk nem is értem a külömbséget.

2018. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően nem lehet ezt szétbontani vagy-vagy kérdésre. Hiszen gyakorlatilag egyszerre kell tudni az összeset, egyszerre kell kezeld a kocsit és figyelned kell a környezetet is.


Nehézségről sem igazán lehet szerintem beszélni, mert inkább rutin és gyakorlás kérdése. Egyszerűen az egész vezetés egy folyamatos tanulási, szoktatási folyamat ahol egyre jobban rá kell érezzen az ember a dolgokra. Tipikusan az a dolog, amit nem lehet könyvből megtanulni. Persze bizonyos szintig lehet az elméletet, de a legfontosabb a minél több gyakorlás, hogy rögződjenek az információk, szokja az ember a különböző helyzeteket.

2018. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!