Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsival mennyi idő...

Friss jogsival mennyi idő után nem izgultatok vezetéskor?

Figyelt kérdés

1 hónapja lett meg a jogsim. 2 hete vettem egy autòt de még mindig izgulok vezetés közben. Mikor mùlik el?

Az sem segít tùlságosan, hogy ha a párom vagy a bátyám ül mellettem akkor extràn izgulok, ideges vagyok. Hibát,hibára halmozok...:( Mikor egyedül vagy baràtnőkkel megyek sokkal jobban megy. Párom szerint nem vagyok jó, olyanokhoz hasonlít akik már tízenéve vezetnek...közben meg neki nincs is jogosítványa. Nyugtasson meg valaki, hogy senki sem volt profi 30 óra után... :(

26/N


2019. dec. 19. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
igen
2019. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem voltam profi, de már az oktatás alatt sem izgultam, sőt, élveztem a vezetést. De nem vagyunk egyformák, majd belejössz.
2019. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy oktatás alatt nem izgultam. De így más azért az oktató nélkül.
2019. dec. 19. 21:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sokáig izgultam, mert 18 évesen még szüleim nem engedték hogy egyedül vezessek, aztán meg mindenbe beleokoskodtak előre, ezért bénának éreztem magam és az is voltam a stressz miatt. Aztán meguntam, elmentem egyszer egyedül és imádtam. Ők is látták hogy el lehet engedni és többet nem jöttek. A lényeg az egészben hogy a bszogatástól csak rosszabb lesz. Nem vagy tapasztalt sofőr, ezt te is tudod, ez természetes ennyi gyakorlattal. Vezess annak megfelelő fokozott figyelemmel, a pároddal meg beszélgess, hogy nem használ ha piszkál.főleg ha jogsia sincs, csicskítsd be :D
2019. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 3 éve szereztem a jogsit, nagyon izgulós típus vagyok, és én is sokat lettem piszkálva, szóval nekem sem indult gördülékenyen. Viszont nagyon szerettem / szeretek vezetni, ez adta a lelkesedést.


Amit ennyi idő távlatából tudok javasolni, hogy vezess nagyon gyakran. Eleinte csak rövidebb távon, ismerős útvonalon, és amikor már annyira magabiztosan megy ott, hogy a forgalmi szitukat rögtön felismered, a táblákat szinte nem is kell nézni (de ezért inkább nézd :D), akkor fokozatosan lehet egyre hosszabb utakat megtenni.

Ez magabiztosságot fog adni, és így az izgulás is el fog múlni. Ha egyedül vagy a barátnőiddel nyugodtabb vagy, akkor addig amíg nem lesz nagyobb rutinod vezess csak így, és amikor már biztos vagy a dolgodban akkor nem fog zavarni téged, hogy ki ül melletted.


Szóval ahogy egyre tapasztaltabb leszel úgy fog az izgulás is elmúlni, sok sikert kívánok.

2019. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 1 hónapja van jogsim, de saját kocsi csak januárban. Családtagok autóit próbálgatom.


Nem izgulok sőt, kicsit vissza kell kapcsolnom: túl könnyen felveszem a korlát+10/20 "forgalom rimusát", aztán becsúsznak necces dolgok :)


Utasok még könnyen befolyásolják a figyelmedet.

Pasiknak szólj, hogy maradjanak kussban, amikor vezetsz :)


( barátnőkkel / haverokkal is legyen figyelmed mindenre, ahogy tanultad )


30 órával levizsgázni szép teljesítmény, én 44 óra és 1 bukás után mentem át :)

2019. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én oktatás alatt folyamatosan izgultam, inkább szorongtam, szerettem vezetni, de nem volt az igazi, hogy nem egyedül vagyok, meg nem csinálhatom úgy, ahogy jónak látom, most is inkább egyedül megyek, akkor érzem magam a legjobban. Miután meglett a jogsi, még kb. 1 hónapig mindig úgy szálltam ki a kocsiból, hogy volt valami megmagyarázhatatlan érzésem, aztán egyszer csak elmúlt. Így két és fél év után már csak akkor izgulok, ha elég gyorsan megyek, főleg kanyargós utakon, de az inkább az adrenalin miatt van.
2019. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nyugi, el fog múlni!

én azt csináltam az elején, h minden új utat megnéztem előre a google térképen. megnéztem a kanyarokat, sávokat, kereszteződéseket, és így élőben már sokkal egyszerűbben tájékozódtam azon a környéken.

a másik módszer a gps. még a rövid utaknál is hasznos, mert előre mutatja, h mi a következő lépés.

2019. dec. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

A feleslegesen okos utasokat ki kell szállítani...

De a jogos tanácsokat meg kell fogadni...

Majd belejössz

2019. dec. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy átlag ember sem tud vezetni 30 óra után. A jogosítvány megszerzése csak egy sikeres vizsga, utána tanulsz meg vezetni. Évek kellenek hozzá, már amiatt is, mert hiába vezetnél nyáron tízezer kilométereket, télen még nem mentél semmit.


Csak egy példa nálam. Nyáron szereztem jogsit, jól elvoltam, vezetgettem , aztán eljött a tél. Egy reggel mentem a városban, hideg volt, de nem volt nedves már az út. Egy útkereszteződésből fordultam ki balra úgy, hogy kereszteztem a villamos síneket. A tempóm lassú volt, 2esben voltam, ahogy az első kerekek rámentek a villamos nyomvonalára, miközben kanyarodtam a főútra, olyan alulkormányzott lett az autóm, hogy hihetetlen, mert a sín le volt fagyva teljesen, és a villamos sínek közti rész is csúszott (autók nem közlekedtek abban a "sávban" csak villamosok). Apróság volt, nem történt semmi baj, de ebből lett a tapasztalat. És még sok ilyen apróság, amikor az ember belemegy egy nagyobb tócsába, tudja, hogy a fékek vizesek - az első fékezés gyengébb lesz velük, mennyivel rosszabb a tapadás ha vizes az út, jeges, havas, falevelek, akár a lócitrom is mennyire tud csúszni... Egy kezdő sofőrnek nincsenek tapasztalatai, mert a "T" alatt nagyon bátortalanok, az oktatók sem engedik azt a ritmust, amit majd megtanulsz élesben.


Tehát ne izgulj attól, hogy nem vagy profi, hacsak nem vagy autóversenyző akik már rendelkezhetnek igazi tapasztalattal az autó viselkedését illetően.

2019. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!