Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi egészségügyi problém...

Az alábbi egészségügyi problémák kizárják azt hogy diatetikus legyek?

Figyelt kérdés

Szívproblémák

Tikkek

Diszes vagyok (írás, olvasás)


Ha diatetikusnak akarok tanulni akkor ezek mennyire okozhatnak gondot? És mi az amit az egészségügyben el tudnék vállalni gond nélkül?

Biológiából kitűnő voltam és mindig is szerettem a biológiának az emberi szervezettel és ehez hasonló dolgokkal foglalkozó részét.


Régen a boncmesterre gondoltam viszont a tikkek azok hátráltatnak és szerintem nem alkalmaznának. Viszont nem tudom hogy egy diatetikusnak mennyire kell jóban lennie a matekkal? Gondolom az leginkább ilyen tanácsadással foglalkozik, cukrosoknak,túlsúlyosoknak és hasonlóknak add tanácsot.

20/f


2020. aug. 8. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
A dietetikus komoly kémiát, biokémiát tanul egyetemen, ahhoz meg elengedhetetlen egy normális matektudás. Nem kell kitűnőnek lenni, de ha bukdácsoltál, úgy nagyon necces lesz, sanszos, hogy szükség lesz magántanárral korrepetálásra.
2020. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fel voltam mentve matekból.
2020. aug. 8. 18:21
 3/6 A kérdező kommentje:
De látok okj-s képzést is.
2020. aug. 8. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Dietetikus (nem a-val, e-vel) OKJ nem létezik, ezek mind egyetemen induló képzések. Élelmezésvezető OKJ van, ezt sokan összemossák a dietetikussal, de nem ugyanaz a kettő, az élelmezésvezető pl nem állíthat össze személyre szabott étrendet betegségek alapján, a dietetikus igen (és dietetikus végzettséggel lehetsz élelmezésvezető, de fordítva ez nem igaz).
2020. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hu,nem akarok a végletekig személy és vagyonőr lenni. Nem hiszem hogy menne nekem a felső oktatás, középszintű érettségi a legmagasabb végzettségem és azt hiszem 146 vagy 165 pontot értem el talán.


Lehet felvennének mert egyéb okokból jár többlet pont de javítsatok ki ha tévedek, az egy másik dolog hogy sikerülne e.

2020. aug. 8. 23:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, 280 szokott lenni a minimum ponthatár. De neked nem annyi kell, ha dietetikus akarsz lenni. Újra kell érettségizned 2 tárgyból, amiből az egyiket emelt szinten teljesíted. Ha úgy gondolod, hogy neked ez nem menne, akkor bele se vágj az Egyetembe. Egy vizsgára kell tanulni annyit, mint egy érettségi vizsga.
2020. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!